Ana Sayfa Ziraat Bankası Ziraat Bankası’ndan 100 Bin Lira Arsa Kredisi

Ziraat Bankası’ndan 100 Bin Lira Arsa Kredisi

0
Paylaş
Ziraat Bankası’ndan 100 Bin Lira Arsa Kredisi
Ziraat Bankası’ndan 100 Bin Lira Arsa Kredisi

Ziraat Bankası’ndan 100 Bin Lira Arsa Kredisi

Arsa alarak geleceğe dair yatırım yapabilirsiniz. Ziraat Bankasına giderek yüksek miktarda arsa kredisi alabilirsiniz. Arsa kredisini geri ödemek için 60 ay vade imkânı bulunuyor.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi

Geleceğe yatırım yapmak için arsa alabilirsiniz. Ziraat Bankasından kredi alıp, 60 ay vade imkânı ile aylık taksitler halinde ödeme yapabilirsiniz. Kredi almak için alacağınız arsayı bankaya bildirmeniz gerekiyor. Banka arsa için bir değer belirleyecektir. Banka arsa değerinin bir kısmını kredi olarak veriyor. Ekspertiz değeri ve kredi miktarının belirlenmesi için banka şubesini ziyaret etmeniz gerekiyor.

Sabit geliri olan herkes emekliler de dahil bu arsa kredisinden faydalanabilir. Kredi için 60 ay vade ve % 1,67 faiz oranı bulunuyor. Krediyi almak için bir takım ücretlerin ödenmesi gerekiyor. Kredi için ödenecek ücretler; sigorta bedeli, kredi tahsis ücreti ve ekspertiz ücretidir.

Ziraat Bankası Arsa Kredisinin Masrafları

Krediyi almak için sigorta bedeli, kredi tahsis ücreti ve ekspertiz ücreti ödenir. Arsa büyüklüğü ve ücretine göre alınan ücretler değişiklik gösterebilir. En az alınan ekspertiz ücreti 581 TL, en fazla 1.125 TL olabilir. Kredinizin binde beşi kadar kredi tahsis ücreti ödenir. Arsa kredisinde ipotek tahsis bedeli için 118 TL ödenir. 6 aylık hayat sigortası yaptırma şartı bulunuyor. Hayat sigortası yaş ve cinsiyet durumuna göre değişiklik gösteriyor. Hayat sigortası için ortalama 207 TL ücret ödeniyor.

Kredi Ödeme Planı

100.000 TL’ye kadar arsa kredisi kullandıysanız, 60 ay vade fırsatından faydalanabilirsiniz. 60 ay vade de aylık ödenecek taksit tutarı 2.651,61 TL olur. 3 ay da bir ödeme imkânından da faydalanabilirsiniz. Yapılan hesaplamada ek masraf ve ücretler dikkate alınmamıştır.

Arsa veya tapu ile kredi çıkartma