Ana Sayfa Ziraat Bankası Ziraat Bankası Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası Masrafsız İhtiyaç Kredisi

0
Paylaş
Ziraat Bankası Masrafsız İhtiyaç Kredisi
Ziraat Bankası Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankasının çeşitli ihtiyaç kredisi kampanyaları bulunuyor. Bunlardan en önemlisi de masrafsız ihtiyaç kredisidir. Ziraat Bankası masrafsız ihtiyaç kredisi faiz oranları ve uygun vade imkanları nedir? Başvuru yaparken hangi belgeler istenir? Tüm detaylarıyla birlikte Ziraat Bankası masrafsız ihtiyaç kredisini anlattık.

Bankalar kredi verirken dosya masrafı adı altında ücret alırken, çeşitli kalemlerden dolayı da ücret aldığını biliyoruz. Bunlar arasında kredi tahsis ücreti bulunuyor. Ziraat Bankasının masrafsız ihtiyaç kredisi bulunuyor.

Tüketici kredilerinde olduğu gibi masrafsız ihtiyaç kredisinde de 48 ay vade imkanı bulunuyor. Vade sayısı geri çekilebilir. Ödemeleriniz ayda bir yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası masrafsız ihtiyaç kredisi için komisyon ücreti kesinlikle alınmaz. Aylık ödemeleriniz ay da bir ya da 3 ay ertelemeli olarak başlayabilirsiniz.

Masrafsız ihtiyaç kredisinde dosya ücreti, komisyon ve kredilerden alınan binde beş kredi tahsis ücreti alınmaz.

Masrafsız ihtiyaç kredisi için %1,32’den başlayan kredi faiz oranı bulunuyor.

Standart olarak tüm kredilerde olduğu gibi masrafsız ihtiyaç kredisinde de BSMV ve KKDF kesintisi yapılıyor. Aylık BSMV’yi bulmak için şöyle bir kısa hesap yapabiliriz. Taksite eklenen faiz tutarının %5’i, aylık taksite eklenecek KKDF’yi bulmak içinse, faiz tutarının %15’i hesaplanır.

Masrafsız ihtiyaç kredisi almak için hayat sigortası yaptırma şartı bulunuyor. Hayat sigortası ücreti yıllık olarak alınıyor. Örnek verecek olursak; 35 yaşında bir kişinin 20.000 TL kredi aldığını varsayalım. Yıllık prim ücreti ise, 50 TL civarında olacaktır.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi ile masrafsız ihtiyaç kredisi arasında iki fark bulunuyor. Birincisi kredi tahsis ücretinin alınmaması, ikincisi faiz oranının yüksek olmasıdır. Masrafsız ihtiyaç kredisinin faiz oranı %1,26 olurken, standart ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,19’dur.

Ziraat Bankası Masrafsız İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası masrafsız ihtiyaç kredisi almak için banka şubelerine giderek işlem yapmanız gerekiyor. Bankaya gitmeden önce ön başvuru yapmak istiyorsanız cep telefonunuzdan SMS göndererek yapabilirsiniz. Kredi başvurunuz onaylanırsa, gerekli belgeleri alıp banka şubesine giderek tüm işlemlere daha kolay başlayabilirsiniz.

ziraat bankası ihtiyaç kredisi başvurusu
ziraat bankası ihtiyaç kredisi başvurusu

6 ay geri ödemesiz kredi veren bir diğer banka da Ziraat Banka‘sıdır.Ziraat Bankası 6 Ay Ödemesiz 10 Bin TL Kredi almak isteyen yazımızı okumalarını tavsiye ederim.

6 ay geri ödemesiz kredi veren bir diğer banka da Vakıf Banka‘sıdır.Vakıfbank 6 Ay Ödemesiz 10 Bin TL Kredi almak isteyen yazımızı okumalarını tavsiye ederim.

6 ay geri ödemesiz kredi veren bir diğer banka da Halk Banka‘sıdır.Halk Bank 6 Ay Ödemesiz 10 Bin TL Kredi almak isteyen yazımızı okumalarını tavsiye ederim.

Ziraat Bankası cepten kredi başvurusu yapmak için büyük harflerle T U K E T I C I aralarında boşluk bırakarak yazın. TC kimlik numaranızı, kredi tutarı, vade ve aylık net gelirinizi yazıp, 4747’ye SMS atın.

Ziraat Bankası Masrafsız İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin İstenilen Belgeler

Standart kredi başvurusunda istenilen belgeleri olduğu gibi masrafsız ihtiyaç kredisi için de kullanabilirsiniz.

Kredi başvuru formu, kredi başvurusu yapacak kişinin TC kimlik belgesi, gelir belgesi

15.000 TL Masrafsız İhtiyaç Kredisi Maliyeti Ne Kadar?

48 ay vade ile %1,29 faiz oranı uygulanarak 15.000 TL kredi verilir. Aylık 454,58 TL taksit ödersiniz. Geri ödenecek tutar toplam 21.805 TL olur. Yıllık olarak toplam maliyetinin %21 civarında diyebiliriz.

Her türlü bankacılık işlemlerinizi Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı numarası  0850 220 00 00 üzerinden yapabilmeniz mümkündür…Detaylar yazımızda…