Ana Sayfa Ziraat Bankası Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma 72 Ay

Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma 72 Ay

0
Paylaş
Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma 72 Ay
Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma 72 Ay

Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma 72 Ay

Ziraat Bankasını kullanarak kredi çektiniz ve ödemelerinde sorun yaşıyor, ekonomik sorunlarınız bulunuyorsa krediyi yapılandırabilirsiniz. Yapılandırma yaptığınız takdirde ödemelerinizde sorun yaşamazsınız.

Ziraat Bankası kredi yapılandırma işlemlerinde 36, 48 ve 72 ay vade seçeneği  ile %1,44 faiz oranı uygulanıyor.

Hiç beklemediğiniz bir zamanda acil nakit ihtiyacına gerek duyabilirsiniz. Kredi notunuz yüksek ve geliriniz varsa, bankaları kullanarak kredi alabiliyorsunuz. Gelir ve gider durumunuzu kontrol edip, bir bütçe yapılmadığı takdirde, kredi ödemelerinde sorun yaşanıyor. Ziraat Bankasını kullanarak kredi aldıysanız ve ödemelerinde sorun yaşıyorsanız, Ziraat Bankası müşterilerine kredi yapılandırma fırsatı sunuyor. Bu durumda bankaya ödeyeceğiniz taksit tutarı azalmış olacak. Bütçenizi doğru hesapladıysanız, ödemelerinizi rahat bir şekilde yapabilirsiniz.  Düşük taksit tutarlarını ödeyerek borçlarınızı kapatmış olacaksınız.

Ziraat Bankası 72 Ay Kredi Yapılandırma

Kredi aldınız ve ödemelerinde sorun yaşıyorsanız, kredi yapılandırma işlemini başlatabilirsiniz. Banka tarafından belirlenecek vade ve düşük taksit miktarı ile kredi borcu olan kişinin bu borçlarını ödemesi amacıyla uygulanır. Kredi ya da kredi kartı borcunuzu 3 ay ödemezseniz yasal takip süreci başlatılır.72 ay kredi yapılandırma seçeneğinden faydalanmak istiyorsanız, öncelikle kredi borcunuzun takibe girmemiş olması gerektiğini hatırlatalım.

Yasal takip başlatılmışsa, maaşınızın ya da mallarınızın bir kısmına el konulabilir. Tekrar hatırlatalım, kredi yapılandırma işlemi yapmak için, takibe girmemiş olmanız gerekir. Bu yapılandırma işlemine refinansman adı veriliyor. İhtiyaç kredilerinde uygulanacak yapılandırma işlemi için uygulanacak vade, 48 aydır. Bankaların borçlarını tahsil etmek için bu vade seçeneğini 72 aya kadar çıkarabiliyor. Bütçem küçüldü ve kredi borcu taksitlerimi ödeyemiyorum. Bu şekilde düşünüyorsanız, banka ile iletişim kurup, kredi yapılandırma işlemi yapmak istediğinizi söyleyiniz.

TEB Kredi Yapılandırma : TEB Kredi Borcu Yapılandırma

Örnek verecek olursak;

48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullandınız. 10 ay boyunca hiç sorun yaşamadan ödemelerinizi zamanında yaptınız. Ödeme işlemlerinde zorluk çektiğinizi varsayarak, banka şubesine gittiniz ve yapılandırma işlemi yaptınız. İhtiyaç kredinizde kalan borç, tekrar 48 aya bölünür. Ödeyeceğiniz taksit miktarı düşürülür.

Kredi yapılandırma işlemi yaptınız. Aradan kısa bir süre geçmesine rağmen, tekrar ödemelerde güçlük çekiyorsanız, banka şubesine giderek kredi erteleme başvurusu yapabilirsiniz. Aylık ödeme yapamayacağınızı söylerseniz, 3 ay da bir ödeme yaparak kredi borcunuzu ödeyebilirsiniz. Yapılacak işlem için bütçeniz kontrol edilecektir.

Ziraat Bankası kredi yapılandırma 72 ay
Ziraat Bankası kredi yapılandırma 72 ay

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Olur Mu?

90 boyunca kredi borcunuza dair ödeme yapmazsanız takibe girer. Banka borçlarınızı ödemeniz için sizi uyarır. Ödeme yapamıyorsanız, bu durumu bankaya bildirin. Kredi yapılandırma işlemi yapmak istediğinizi söyleyiniz. Kredi yapılandırma başvurunuz olumlu sonuçlanırsa, banka sizinle iletişim kuracaktır. Ödemelerinizde kolaylık sağlanacaktır. Kredinizi 3 ay boyunca ödemeseniz, maaşınıza ya da mallarınıza el koyulabilir. Mahkeme, haciz ve olumsuz siciliniz olmasın diyorsanız, bankayla iletişim kurarak, ödeme hakkında uzlaşabilirsiniz. Ziraat Bankası kredi yapılandırma işlemlerinde vade, faiz ve ek ücretler çıkabilir ve değişiklik gösterebilir.

Halk Bankası Kredi Yapılandırma : Halk Bankası Kredi Borcu Yapılandırma

Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

Ziraat Bankasından konut kredisi aldınız ve ödemelerde sorun yaşıyorsanız, kredi yapılandırma işlemi yapabilirsiniz. Konut kredisini başka bir bankaya transfer edebilirsiniz. Krediyi erken kapatmanız dolayısıyla erken kapatma cezası ödersiniz.

Konut kredisini ödeyemediğinizden dolayı yapılandırma işlemi yapıldığı gibi, krediyi erken kapatmak istiyorsanız, kredi taksitini arttırmak içinde başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası borç yapılandırma
Ziraat Bankası borç yapılandırma
Örnek verecek olursak;

Aldığınız konu kredisi için aylık 2.000 TL ödüyorsanız, aylık ödediğiniz tutarı 3.000 TL’ye çıkararak vade ve faiz oranını düşürebilirsiniz.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Yapılandırma

Taşıt almak için kredi kullandınız ancak ödemelerinde sorun yaşıyorsanız, yapılandırma işlemi yapabilirsiniz. Borcunuzu başka bankaya transfer etmek yerine, yapılandırma işlemi yapmanız daha uygun olacaktır. Taşıt kredisi yapılandırmak için banka şubelerine giderek ya da 444 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Yapılandırma : Garanti Bankası Kredi Borcu Yapılandırma 72 Ay