Ana Sayfa Kosgeb Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Ve Başvuru Şartları

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Ve Başvuru Şartları

1
Paylaş
Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Ve Başvuru Şartları

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Ve Başvuru Şartları

Kentten köye dönüşü amaçlayan devletimiz hayvancılık kredisi,hayvan teşviki adı altında binlerce çiftçimize hayvancılık kredisi vermektedir.Her geçen sene daha da artmakta olan devlet destekli hayvancılık kredisi bu sene de binlerce çiftçimize umut kapısı olacaktır.Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yapmak isteyen çiftçiler köye dönüş kredisinden yararlanabilirler Farklı alanlarda Kredi kullanabilecek Çiftçiler büyükbaş hayvancılık,küçükbaş hayvancılık süt ve süt ürünleri üretimi veya kurbanlık gibi faaliyetlerde bu krediyi kullanabilecek.Burada dikkat edilmesi gereken konu hayvan sayısının daha da fazla olması gerekmektedir.

Hayvancılık kredisi almak isteyen çiftçiler Ziraat Bankası‘ndan düşük faizli ve uzun vadeli tarımsal krediler alabilmekteler.Ziraat Bankası’ndan hayvancılık kredisi kullanmak isteyen çiftçiler bazı gerekli belgeleri Ziraat Bankası’na getirmeleri istenmektedir.Bu yazımızda Ziraat Bankası hayvancılık kredisi için kredi şartları,ödeme koşulları koşullarını anlatacağız.

ziraat bankası hayvancılık kredisi başvuru belgeleri

KOSGEB Hayvancılık Kredisi 50 Bin Lira

Köye dönüş yapan vatandaşlarımız hayvan bakabilme lira için belli bir bütçeye sahip olmaları gerekmektedir.Bu bütçeyi karşılayabilmeleri  için KOSGEB hayvancılık kredisine başvurmaktadırlar.KOSGEB sadece hayvan alımlarında değil aletlerinin alımlarında,tesisin kurulumunda,ürün paketleme senin gibi birçok alanda tüketicilere kredi verebilmektedir.

Ayrıca gelir belgesiz kredi veren bankalardan kredi çekmeniz halinde bütçe açığınızı kapatabilirsiniz.

Ziraat Bankası Büyükbaş Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası’ndan hayvancılık kredisi çekmek isteyen vatandaşlar için iki seçenek bulunmaktadır.Bunlardan birincisi süt hayvancılığı diğeri ise besicilik kapsamında büyükbaş hayvancılığı olduğu görülmektedir.Genel itibariyle çiftçilerimiz besicilik üzerine çiftlik kurulumu ve KOSGEB kredisi almaktadırlar.Ayrıca Ziraat Bankası çiftçilere verdiği bu krediyi ikiye ayırmaktadır.Bunlardan birincisi işletme kredisi diğeri ise yatırım kredisi de şimdi ise bu kredileri neler olduğunu detaylı bir şekilde anlatalım.

İşletme kredisi kapsamında yakıt,ilaç,teçhizat,makine onarım ve bakım,sigorta veya kira gibi giderleriniz karşılanmaktadır.Bunun yanı sıra üretim alanlarında kanatlı hayvanlar küçükbaş ve büyükbaş hayvanların alabilmesi için giderlerinin karşılanması işletme kredisi ile sağlanmaktadır.Ek olarak ağıl yapımı,sütlerin soğutulması için soğutma tankı ve bazı ekipmanların alınabilmesi yine işletme kredisi sayesinden giderilmektedir. Yatırım kredisi ise bazı bölgelerdeki küçükbaş ve büyükbaş hayvan alımlarında,kurulacak olan işletmenin arazi harcamaları bu kredi kapsamına girmektedir.

ziraat bankası hayvancılık kredisi şartları

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası’ndan hayvancılık kredisi çekmek isteyen vatandaşlarımız bazı belgeleri Ziraat Bankası müşteri temsilcisine götürmesi gerekmektedir Bu belgeler aşağıda listelenmiştir.

  • Çiftçi Belgesi diğer adı ile ÇKS Belgesi,
  • Nüfus Cüzdanı,
  • Teşvik Belgesi :Kira kontratı, Tapu vb.
  • Eğer işletmeniz bilanço endeksli bir sistemde faaliyet gösteriyorsa bu kapsamda işletmenin sunduğu son üç yıllık bilanço ile birlikte gelir tablosu şeklindedir.
  • Krediyi karşılayabilecek teminatlar için belgeler teslim edilmelidir.

Küçükbaş hayvancılık kredisi alacak olan vatandaşlarımız için yazmış olduğumuz Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası’ndan hayvancılık kredisi çekecek olan vatandaşlarımız için bu makale derlenmiştir.Sizde bu makaledeki bilgileri kullanarak Ziraat Bankası’ndan hayvancılık kredi başvurusu yapabilirsiniz.Ziraat Bankası’ndan hayvancılık kredisi aldıktan sonra olumlu ya da olumsuz sonuçları bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Bir önceki makalemiz olan E-Devlet İkametgâh Belgesi Nasıl Alınır? Resimli Anlatım başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.İyi okumalar…

1 Yorum