Ana Sayfa Ziraat Bankası Ziraat Bankası Düşük Faizli Evlilik Kredisi 2020

Ziraat Bankası Düşük Faizli Evlilik Kredisi 2020

0
Paylaş

Ziraat Bankası Düşük Faizli Evlilik Kredisi 2020

Bir çok banka evlenen çiftlere düğün masrafları için kredi verdiği gibi Ziraat Bankası da evlenecek çiftlere geçen yıllar olduğu 2020 yılında da çeşitli kampanya ve kolaylıklar sağlamaktadır.Ziraat Bankası evlilik kredisi ne kadar veriyor?Başvuru şartları neler?Evlilik kredisi aylık ödeme ne kadar gibi soruların cevaplarını yazımızda detaylı bir şekilde bulacaksınız.Başvuru tarihleri 2020 yılı itibari ile birikimler başlamış olup ilk ödemeyi 2019 yılında alacaklarını söyleyebiliriz.

2016 yılından bu yana devlet tarafından evlenecek çiftlere düğün ihtiyaçları için birikim yapmaları halinde ana paranı %20 si kadar devlet tarafından hesaplarına yatacağını söyleyebiliriz.Ziraat bankası tarafından verilmekte olan evlilik kredisini almak isteyen çiftler öncelikle 3 yıl boyunca kendi adlarına açılacak olan hesaba para yatırmaları gerekmektedir.3 yılın sonunda açtırdıkları hesapta biriken paranın %20’si kadar ve 15 bin lirayı geçmeyecek bir şekilde bankadan paranızı çekebilmektesiniz.

Diğer yazımızda da en uygun evlilik kredisi veren bankaları detaylı bir şekilde anlattık.Okumanızda fayda var…

Ziraat Bankası Faizsiz Evlilik Kredisi Gerekli Şartlar

Ziraat Bankası evlilik kredisinden yararlanmak isteyen bireyler aşağıdaki şartları yerine getirmeleri gerekmektedir;

Evlenecek bireyler 18 ila 24 yaşları arasında olması gerekmektedir.(Üniversite okuması durumunda yaş sınırı 27 olmaktadır),
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,
Ve TCK’da belirtilen ağır suçlardan herhangi birinden hüküm giymemiş olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Evlilik Kredi Başvurusu Gerekli Evraklar

Evlenmek için  Ziraat bankasına gidildiğinde kesinlikle Türkiye Cumhuriyeti kimlikleri yanlarında götürmeleri gerekmektedir.Kimlikleri yanında olmaması durumunda pasaport ve ya ehliyet kimlikleri ile başvuru yapmalarından sakınca bulunmamaktadır.Ayrıca adres beyannamesi ve ya son 3 aya ait ödenmiş herhangi su,elektrik,doğalgaz,telefon faturalarından birisini alabilirler.Şahsen başvurularını kendileri sadece şubeden yapabilirler.İnternet bankacılığı ve telefon bankacılığı aracılığıyla Ziraat Bankası evlilik kredisi başvuru işlemi yapılmamaktadır.

Ziraat Bankası Faizsiz Evlilik Kredi Başvuru Süreci Nasıl Olur?

> Çiftler ilk başta Ziraat Bankası Şubelerine gidilerek ortak çeyiz hesabı açıp her ay 250 lira ve ya üç ayda bir 750 lira para yatırmaları gerekmektedir.

>Bu tutar ilk başta açılışa özel olarak toplu para yatırılabilir 1 defaya mahsus.Daha sonraki yatırmalardan istenilen tutardan daha az ve ya daha fazla yatırılmaya izin verilmemektedir.

>Böyle aylık 250 lira ve ya 3 ayda bir 750 lira para yatırılmaya devam edildikten 3 yıl sonra toplanan paraya ek olarak devlet %20 para yatırılarak para çekilebilmektedir.

>Eğer gerçekten bir evlenme söz konusu değil ise sahte evlilik yapılması durumunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından soruşturma başlatılarak verilen paranı faizi ile geri ödenmesini isteyeceklerdir.

Bir önceki yazımız olan Evlilik kredisi veren bankalar başlıklı makalemizi okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.İyi okumalar…