Ana Sayfa Ziraat Bankası Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi 2020

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi 2020

0
Paylaş
Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi 2018
Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi 2018

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi 2020

Bedelli askerlik yasası resmi gazetede yayımlandı. Bedelli askerlikte 25 yaş sınırı ile 21 günlük eğitim şartı bulunuyor. 32.000 TL ücret ödenecek. Bu miktarı tamamlayamayan kişiler bankalardan kredi çekmek istiyor. Ziraat Bankası bedelli askerlik için ihtiyaç kredisi imkânı tanıyor.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisinin Özellikleri

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, bedelli askerlik kredisi hakkında açıklamalar yapmıştı. Bedelli askerlik kredisinin bazı özellikleri bulunuyor. İşte Ziraat Bankasının verdiği bedelli askerlik kredisinin özellikleri;

Bedelli askerlik kredisi almak isteyen kişilere kredi için 48 ay vade imkânı tanıyacak.

Bedelli askerlik kredisi için uygun faiz uygulanacak. Uygulanacak faiz oranı normal ihtiyaç kredisinden düşük olacak. Faiz oranı %1,60 olacak.

Normal ihtiyaç kredilerinden alınan masraflar, bedelli askerlik kredisinden de alınacak. BSMV, KKDF, kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası primleri alınacak masraflar arasında yer alıyor.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Kullanım Şartları

Ziraat Bankasını kullanarak bedelli askerlik kredisi alacak kişiler için bazı şartlar aranıyor. Bu şartlara uyan kişilere kredi verilecek.

Düzenli bir gelire sahip olmanız gerektiği gibi, kredi puanınızın 1.300 ya da üstü olması gerekiyor. Kötü kredi sicilinizin bulunmaması gerekir.

Bedelli askerlik yapacak olan kişi için;

31 Aralık 1993 tarihinde veya bu tarihten önce doğmuş olması gerekiyor.

Bedelli askerlik için belirlenen 15.000 TL olan parayı kabul etmiş olması gerekiyor.

Bedelli askerlik için alınan parayı kabul ettiği gibi, 21 günlük eğitim süresini kabul etmiş olması gerekiyor.

Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası bedelli askerlik yapacak olan kişilere kredi veriyor. Krediyi almak için bankanın şubelerine giderek başvuru yapabilirsiniz. Kredi başvurusu için aranan şartları ve belgeleri tamamladıysanız hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama
VADE FAİZ ORANI AYLIK TAKSİT TOPLAM ÖDENECEK PARA
12 AY 1,67 1.418 TL 17.016 TL
24 1,67 793 TL 19.032 TL
36 1,67 588 TL 21.168 TL
48 1,67 489 TL 23.472 TL
Diğer Bankalar Bedelli Askerlik Kredisi Verecek Mi?

Bedelli askerlik açıklanmasının ardından birçok banka kredi kampanyası düzenleyeceğini duyurmuştu. Bankalar arasında rekabet kızışacak. Diğer bankalar vade oranları ile faiz oranları için yarışacak.

Ziraat Bankası haricinde bir çok banka Bedelli Askerlik için kredi vermektedir.Peki bedelli askerlik kredisi veren bankalar hangileri detaylar yazımızda…