Ana Sayfa Krediler Yılda Bir Ödemeli Kredi Veren Bankalar

Yılda Bir Ödemeli Kredi Veren Bankalar

0
Paylaş
Yılda Bir Ödemeli Kredi Veren Bankalar
Yılda Bir Ödemeli Kredi Veren Bankalar

Yılda Bir Ödemeli Kredi Veren Bankalar

Yılda bir ödemeli kredi veren bankalar vardır. Bu bankalar verdikleri kredileri çiftçilere özel kampanyalar hazırlayarak vermektedir. Çiftçi böylece finansman ihtiyacını karşılayarak, çeşitli tarım faaliyetlerini devam ettirebilir.

Genel itibari ile ülkemizdeki çiftçiler hasat ve pazarlama dönemlerinde elde ettiği gelire göre hasattan hasada yıllık ödeme yaparak tarım ihtiyacı için girdilerin finansmanını karşılayan kredi çiftçilere destek veriyor.

Yıllık bir ödemeli kredi veren bir çok banka bulunmaktadır. Şekerbank ve Ziraat Bankası en çok başvuru yapılan bankalar arasında yer alıyor. Krediye başvuru yapmak için nüfus cüzdanı ve çiftçilik belgesi gerekmektedir. Çiftçilere verilen bu kredi 50.000 TL ile sınırlandırılmıştır.

Yıllık bir ödemelik kredi veren bankalar ve isimleri şöyle;

Garanti Bankası

12 aydan 60 ay vadeye kadar düzenledikleri kampanya ile birlikte çiftçilere yıllık ödemeli kredi veriyor. Bitkisel ve hayvansal olarak tarım faaliyeti sürdüren kişilere kredi imkanı tanıyor.

Bitkisel üretim kredileri kapsamında;

Ürün Ön finansman kredisi,

Alternatif üretim teknikleri kredisi,

Traktör ve biçerdöver kredisi,

Tarım destek kredisi,

Sera kredisi ve

Oto kredileri vermektedir.

Garanti bankası ayrıca, hayvansal üretim yapan çiftçilere süt sığırcılığı ve besicilik adı altında kredi imkanı sunuyor.

Herhangi bir geliriniz olmadan 20.000 bin liraya kadar kredi alabilirsiniz.Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar adlı yazımızda detaylı bilgiye ulaşabilmeniz mümkündür.

Yapı Kredi Bankası

Tarım faaliyeti yapan çiftçi ve işletmelere uygun vade imkanları ve faiz oranları ile kredi veriyor.Yapı kredi bankasının çiftçinin yıllık olarak elde ettiği kazanç ve gider durumuna bakarak kredi verir.

Çiftçinin ekim-dikim, gübreleme, sulama, hasat toplama dönemindeki ihtiyaçları karşılamak için bu kredi verilir.

Yapı kredi bankası ayrıca; seracılık, yeni-ikinci el traktör, besicilik, süt hayvancılığı, arıcılık, hayvan alım kredisi, küçükbaş hayvancılık, besi hayvancılığı adı altında 5 yıla varan vade imkanlarıyla kredi veriyor.

Yılda bir kez kredi veren bankalar hangileri
Yılda bir kez kredi veren bankalar hangileri
Ziraat Bankası

Çiftçilere kredi verir ve özel ödeme imkanları var. Ziraat Bankası çiftçi kredileri yanında konut kredisi kampanyası da tanıyor. Konut kredisi için 120 ay vade imkanı tanınırken, ödemeler 6 aylık ya da 12 aylık olabiliyor. Konut kredisinde limit ekspertiz değerinin %80’i kadar.

Şekerbank

Şekerbank çiftçilere kredi veriyor. Ayrıca konut kredisi ve taşıt kredi kampanyası da sağlıyor. Traktör kredisi ve tarımsal faaliyetler nedeniyle masrafları karşılamak için kredi fırsatı sunuyor. 48 ay vade imkanı tanıyor.

Denizbank

Denizbank çiftçilere kredi imkanı sağlıyor. Ödemeler 3 ay, 6 ay ve 12 aylık dönemler halinde ödeniyor. Diğer bankalardan farklı olarak çiftçilere düğün kredisi veriyor.

Kredi notunuzun düşük olmasından dolayı kredi alamıyorsanız Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Yıllık kredi veren bankalar
Yıllık kredi veren bankalar
Akbank

Ön finansman kredisi, sera kredisi, arsa alım kredisi, damla sulama kredisi gibi çiftçilere özel kredi kampanyaları bulunuyor. En çok kullanılan kredi ise yıllık ödemeli traktör kredisi oluyor.

Kobilere Özel Yıllık Kredi

Çiftçilere yıllık kredi imkanı sunulduğu gibi kobilere de yıllık kredi fırsatı sunuluyor. Buradaki amaç küçük esnaf ve orta ölçekleri işletmeleri korumak ve piyasayı canlandırmaktır. KOSGEB kredisi ile işsizlik oranının azaltılması planlanıyor. Kobilere yıllık kredi için, KOSGEB’in internet sitesini girerek bilgi almanız gerekiyor. Çünkü KOSGEB’in anlaşmalı olarak çalıştığı bankalar bulunuyor.

Bankalar dışında acil nakit ihtiyacını karşılayabileceğiniz birçok alternatif bulunmaktadır.Banka Dışında Kredi Veren Kuruluşlar adlı yazımızı okuyabilirsiniz.