Ana Sayfa Konut Kredileri Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

0
Paylaş
Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar
Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

Kira ödemekten yoruldunuz ve hayalinizdeki evi almak mı istiyorsunuz? Para biriktirdiniz ancak eksiğiniz varsa, bankaların konut kredilerini inceleyebilirsiniz. Bankalardan konut kredisi alabilirsiniz. Her bankanın faiz ve vade seçenekleri farklıdır.

Konut kredisi; ev almak isteyen ancak alacağın evin parasını tamamlayamayan kişilere banka teminat altına alarak kredi verir. Buna konut kredisi denir. Bankalar satın alacağınız evi teminat altına alır. Çünkü kredi ödemelerinde sıkıntı yaşamamak için yapılır. Konut kredilerinin vade seçenekleri bankadan bankaya 5 ile 30 yıl arasında değişiklik gösterir. Tüm bankalar ekspertizlerin evin değerinin %80’i kadar kredi verir.

Uzun yıl vadeli konut kredisi veren bankaları söyleyecek olursak; Denizbank, Şekerbank, Garanti Bankası ve Halkbank diyebiliriz.

Garanti Bankası Konut Kredisi

Garanti Bankasını kullanarak, hayal ettiğiniz evi almak için kredi alabilirsiniz. Banka müşterilerine 240 ay (20 yıl) vade imkanı sunmaktadır. Kredi başvurusunu banka şubesine giderek yapabilirsiniz.

Denizbank Konut Kredisi

Tüm paranızı biriktirdiniz. Ancak ufak bir eksiğiniz varsa, Denizbankı kullanarak konut kredisi alabilirsiniz. Banka 300 ay (25 yıl) vade seçeneği tanıyor. Kredi başvurusunu banka şubesine yapabilirsiniz.

Halkbank Konut Kredisi

Halkbank uzun vadeli konut kredisi veriyor. 180 ay vade imkanı sunuyor. Halkbankın ‘’Canım Evim Konut Kredisi’’ kampanyasından yararlanarak konut kredisi alabilirsiniz.

Şekerbank Konut Kredisi

Esnek ödeme seçeneklerine ve uzun vadeli konut kredilerinden bir tanesi de Şekerbank’ındır. 180 ay vade imkanı (15 yıl) var. Kredi başvurusunu yapmak için Şekerbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Yapıkredi Konut Kredisi

Uygun faiz oranlarını sunan Yapı Kredi Bankası, 120 ay vadeli (10 yıl) konut kredisi veriyor.

Konut kredisi almak için bazı şartlar bulunuyor. Kredi notunuz riskli ya da düşük olmaması gerekiyor. Kredi başvurusu yapabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Bankalar ile yaptığınız kredi ve kredi kartı işlemlerinde bir olumsuzluk yaşamamış olmanız gerektiğini hatırlatalım.

Uzun vadeli konut kredisi almak ve düşük taksitler ile ödeme yapmak çok güzel. Alınan kredilerin ödemesi için tanınan süre bir insan ömrü kadar. Vade seçenekleri 5 ile 30 yıl arasında olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda var. Vadeyi ne kadar kısaltırsanız, faiz oranı düşer. Ödemelerinizi daha çabuk yaparsınız.

En uygun düşük faizli konut kredisi veren bankaları sizler için araştırdık.Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz…