Ana Sayfa Bankalar TC Kimlik Numarasıyla Bankadan Para Çekme

TC Kimlik Numarasıyla Bankadan Para Çekme

0
Paylaş
TC Kimlik Numarasıyla Bankadan Para Çekme
TC Kimlik Numarasıyla Bankadan Para Çekme

TC Kimlik Numarasıyla Bankadan Para Çekme

Herhangi bir banka hesabınız var ve hesap kartınızla ortak ATM’lerden istediğiniz zaman para çekebilirsiniz. Banka kartınız ya da kredi kartınız yanında olmayabilir. Para çekebilirsiniz. Kart kullanmadan para çekme işlemi gerçekleştiremezsiniz. Kartsız para çekme işlemi yapmak için bankanızın şubesine gitmeniz gerekir. Gişe işlemlerinden gerekli işlemleri yapabilir ve paranızı kimlik kartınızla paranızı çekebilirsiniz. Hesap kartınız yoksa bankanızın şubesine gidip, gişe işlemlerinden para çekme işlemini dakikalar içinde yapabilirsiniz.

 Kart Olmadan Başka Hangi İşlemler Yapılabilir?

Banka hesap kartınız yanınızda olmasa bile ATM’lerden para çekme, para yatırma, fatura işlemleri vb birçok işlem yapabilirsiniz. Bankanın ATM’lerini kullanarak havale işlemleri yapabilirsiniz. Havale işlemi aynı bankayı kullanan hesaplar için kullanılır. ATM’den yapılan havale işleminde kart numarası ve parayı göndereceğiniz kişinin telefon numarası ve kimlik numarasını girerek yapabilirsiniz. Yapılan havale işlemi için 5 TL ya da 10 TL işlem ücreti alınır.

ATM’yi kullanarak EFT işlemi de yapabilirsiniz. EFT farklı bankalar arasında para gönderme işlemidir. EFT işlemi için banka kartınızın olup olmaması önemli değildir, işlem yapabilirsiniz. İşlem yapabilmek için telefon numarası ve kimlik numaranızı girerek işlem yapabilirsiniz. Gönderilecek paranın miktarı, alıcının hesap bilgileri girilir ve para gönderme işlemi yapılır. EFT işlemleri için her bankadan farklı işlem ücreti alınır. EFT işlemi için bankalar tarafından alınan işlem ücreti 10 TL ile 40 TL arasında değişiklik gösterir.

Kartsız Fatura Yatırma İşlemi

Bankaların ATM’lerini kullanarak faturalarınızı ödeyebilirsiniz. ATM’yi kullanarak doğalgaz, elektrik, telefon, su gibi birbirinden farklı yüzlerde ödeme işlemini yapabilirsiniz. ATM’den fatura yatırırken fatura bilgilerini girerek yapabilirsiniz. Fatura yatırırken bazı bankalar işlem ücreti alır, bazı bankalar almaz.

Para transferlerinde ücret ödüyorsanız haberimiz tam size göre.EFT,havale ücreti almayan bankalar ile çalışarak eft,havale ücretini ödemek zorunda kalmazsınız.Yazımızda eft havale ücreti almayan bankalar detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Kartsız Ödeme

Bankaların ATM’lerini kullanarak birçok ödeme yapabilirsiniz. ATM’yi kullanarak SGK, motorlu taşıt vergisi, Milli Eğitim Bakanlığına ait ödemeler bu işlemleri ATM’den kartsız işlemler menüsünden yapabilirsiniz. Bir bankanın kartını kullanıyor ancak kartınız yanınızda değilse, kimlik numarası ve cep telefonu bilgilerini girerek işlem yapabilirsiniz. Yapılacak işlemler için küçük miktarda işlem ücreti alınabilir. Bazı bankalar müşteri kazanmak ve müşterilerini kaybetmemek için işlem ücreti almaz.

tc kimlik ile bankadan para çekme
tc kimlik ile bankadan para çekme

Banka ATM’lerinden Hangi İşlemler Yapılır?

Bankaların ATM’lerini kullanarak yüzlerce sayıda işlem yapabilirsiniz. Bir bankanın hesap kartı ve kredi kartı bulunuyorsa yapabileceğiniz işlem sayısı daha fazladır. Banka kartınız varsa ATM’den kredi başvurusu bile yapabilirsiniz. Kredi notunuz ve banka sicilinize bakılır. Başvurunuz olumlu karşılığında çekeceğiniz kredi parası banka kartınıza yatırılır. Banka şubesine gidip başvuru yaptığınızda yapılan işlemler için artık beklemenize kalmaz.

İş Bankası kartınız varsa kartsız para çekebilmeniz mümkündür.Sadece yanınızda telefonunuz olması yeterli.İş Bankası Kartsız Para Çekme adlı yazımızı okuyabilirsiniz

Banka kartınızı kullanarak yapabileceğiniz bir diğer işlem ise, hesap özeti almaktır. Alacağınız hesap özetinde; dönem harcamaları, hesap hareketi, para yatırma-çekme işlemi bunları rahatlıkla görebilirsiniz. Yapacağınız her işlem kalıcı olduğu için her zaman makbuz alabilirsiniz.

OGS-HGS bilgilerini de sorgulatabilirsiniz. OGS-HGS kullanım miktarı, cezalar bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Tüm bilgileri bankanızın ATM’sini kullanarak makbuz yazdırabilirsiniz.

Banka ATM’sini kullanarak yatırım yapabilirsiniz. Yapılabilecek işlemler alt dallara ayrılmıştır. Repo işlemi, yatırım fonu, altın kategorilere ayrılmıştır. Fon alış-satış ve altın alış-satış işlemi yapabilirsiniz.

Bir bankaya ait kredi kartınız varsa, ATM’yi kullanarak kredi kartınızın limitini arttırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kredi limiti artış talebi kredi notu ve banka sicil durumunuza göre sonuçlandırılır.

kart olmadan tc kimlik ile para çekme
kart olmadan tc kimlik ile para çekme

Bir bankaya ait kredi kartı ya da hesap kartınız bulunuyorsa, otomatik fatura ödeme işlemi yapabilirsiniz. Elektrik, su, telefon, internet, sigorta ücretini talimat vererek ödeme işlemi yapabilirsiniz. Yapacağınız işlemler için hiçbir yere gitmeden ödemelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatında dikkat edilmesi gereken tek şey kartınızın limitidir. Otomatik fatura ödeme talimatları için farklı avantajlar sunuluyor. 18 yaşını geçmiş öğrenci olmayan kişilerden bankalarda yapılan işlemler için ücret alınır. Otomatik ödeme talimatı verdiğinizde yapılacak fatura işlemleri için işlem ücreti alınmaz. Banka kartı kullanımı için 6 ay ya da 12 ayda 60 TL ile 100 TL kullanım bedeli alınmaktadır.

ATM’lerden Kredi Kartı ile Hangi İşlemler Yapılabilir?

Kredi kartını kullanarak fatura ödemesi, limit arttırma işlemi gibi bir çok işlem yapıldığını anlattık. Kredi kartını kullanarak nakit avans çekebilirsiniz. 50 TL ile 5.000 TL arasında nakit avans çekebilirsiniz. Nakit avans olarak çektiğiniz miktarı önümüzdeki ay ödemeniz gerekiyor. Kredi kartı kullanarak nakit avans çekme işleminde tek seferde ödenmesi kişileri zor durumda bırakmıştır. Bankalar tarafından kolaylık sunuldu. Taksitli nakit avans çekebilir, çektiğiniz tutarı banka tarafından belirlenen aylık taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Taksit sayısı 2 ile 12 arasında değişiyor. Taksitli nakit avans için düşük faiz oranı uygulanıyor.

Ziraat Bankası kartınız varsa kartsız para çekebilmeniz mümkündür.Sadece yanınızda telefonunuz olması yeterli.Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme adlı yazımızı okuyabilirsiniz