Ana Sayfa Krediler SSK Şartı Aranmadan Kredi Veren Bankalar

SSK Şartı Aranmadan Kredi Veren Bankalar

0
Paylaş
SSK Şartı Aranmadan Kredi Veren Bankalar
SSK Şartı Aranmadan Kredi Veren Bankalar

SSK Şartı Aranmadan Kredi Veren Bankalar

Bankalardan kredi almak istiyorsanız, sizden isteyecekleri en önemli şartlardan bir tanesi sigortadır. Sigortanız var ise, banka kendini bu durumda garanti altına almış olur. Kredi veren bankalar arasında sigorta şartı aramayan bankalarda bulunuyor. Bankalar müşteri kazanmak için sigortası olmayan kişilere de kredi veriyor. Sigorta olmadan kredi almak istiyorsanız banka, teminat ister.

Çalışmayana Kredi Veren Bankalar

Düzenli bir maaş ve sigortası olup çalışmak isteyen birçok kişi vardır. Günümüzde kendi işini yapan kişiler ve ev hanımları bulunur. Bu kişilerin sigorta güvencesi yoktur. Sigorta olmadığı için teminat göstererek kredi alabilirsiniz. Kredi alırken gelir belgesi de istenir. Teminat ve gelir belgesi istenmesinin sebebi, ödemeler için banka kendisini garanti altına almak istemesidir. Teminat ve gelir belgesinin yanında, ipotek ve kefil de gösterebilirsiniz. Eğer kendinize ait gayrimenkul var ve gelir elde ediyorsanız, kira kontratını gösterebilirsiniz. Sigorta şartı aramadan veren bankaların sayısı gün geçtikte arttı. Bu durumda bankalar birden fazla kampanya düzenliyor ve daha çok müşteri elde etmiş oluyor.

Çalışmayanlar Kredi Çekebilir Mi?

Sigorta şartı aramadan kredi veren bankalar ve isimleri şöyle; Halk Bankası, Ziraat Bankası, TEB, İş Bankası, Denizbank, QNB Finans Bank, Yapıkredi Bankası, ING Bank ve Odea Bank’tır.

Sigortasız Kredi Nasıl Çekilir?

Hiç kredi almayan ve güvencesi olmayan bir kişi kredi almak istediğinde, öncelikle bankacılık işlemleri kontrol edilir. Kara liste, sicili bozuk olma gibi durumlar araştırılır. Sigortanız yok, banka siciliniz kötü ise kefil ve ipotek gösterseniz de kredi alamayabilirsiniz.

Geçmişe bakıldığında bankacılık işlemlerinde olumsuzluk yoksa kefil ve ipotek göstererek kredi almanız kolaylaşır. Kredi başvurusu yaptıktan 15 gün içinde onaylanır.

Sigortasız Kredi Veren Bankalar Ve Başvuru Şartları

18 yaş üstünden büyük olan kişiler krediye başvuru yapabilir.

En az 3 aylık sigorta girişiniz bulunması gereklidir. (bazı bankalar bu şartı aramıyor)

Bankacılık geçmişiniz iyi olması gerekir. Siciliniz temiz olması gereklidir. (adınız kara listede bulunuyorsa kredi alamazsınız)

Düzenli gelir belgesi aranır. (tüm bankalar bu şartı arar) Maaş bordonuz yoksa alacağınız krediyi karşılayacak gayrimenkul ipoteği (ev, iş yeri, arazi ya da araç tapusu) Gayrimenkulünüz yoksa kefil gösterebilirsiniz.

Kredi notunuz da önemlidir. Kredi notunuz en az 1.200 olmalıdır.

Teminat olarak sunduğunuz gayrimenkule ait haciz bulunmamalıdır.

Kredi çekmek için gösterdiğiniz kefiller için;

Başka kredi borcu bulunmaması gerekir.

Geçmişe dönük banka borçlarından dolayı haciz ya da icra işlemi yapılmamış olması gerekir.

Kefil olan kişinin de kredi notu en az 1.200 olmalıdır.

Kredi çeken kişinin geliri bulunmuyorsa, kefil gösterilen kişinin bordolu maaşı bulunmalıdır.

Kefil olan kişinin eşinin de rızası olması gerekiyor.

ssk olmadan kredi veren bankalar
ssk olmadan kredi veren bankalar
Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bankaların faiz oranları ve vade seçenekleri farklılık gösterir. Aranan şartlar ve istenilen belgeler genelde aynıdır.

Kredi başvurusu yapacak kişi gerçek kişi olduğunu belgelemelidir. Kredi başvurusu yapacak kişinin;

Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı fotokopisi, pasaport ya da sürücü belgesi fotokopisi (bunlardan birini getirmesi gerekiyor)

Sizin adınıza son 3 aya ait elektrik,doğalgaz,su,telefon faturası

İş yeri için kredi çekiyorsanız; iş yeri adresi ancak normal kredi çekiyorsanız; oturduğunuz eve ait ikametgâh adresi gerekiyor.

Gelir belgesi yoksa teminat için istenen belgeler (ev, iş yeri, arsa tapularının fotokopileri)

Kefil istenirse, kefile ait; kimlik fotokopisi, ikametgâh adresi, maaş bordrosu

Kredi başvurusu yapan kişi esnafsa; vergi levhası, emekliler için; emekli maaşı belgesi, çiftçi olan kişiler için; çiftçi kayıt belgesi istenir.

Tüm bu belgeleri tamamladıktan sonra internet bankacılığı ya da banka şubelerine giderek belgeleri teslim edip, kredi başvurusu yapabilirsiniz. Teslim edilen evraklar banka tarafından incelenir. Kredi çekmeniz için bir engel yoksa telefon aracılığıyla banka tarafından bilgi verilir. Kefil ve başvuru yapan kişi imzaları attıktan sonra krediniz onaylanır. Tüm bu işlemler bittikten sonra kredinizi alabilirsiniz.

Gelir belgesiz kredi veren bankaları yazımızda detaylıca anlatılmıştır…

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Ziraat Bankası devlet bankasıdır. Acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak istiyorsanız, gelir belgesi olmadan kredi başvurusu yapabilirsiniz. 36 ay vade imkânı sunulur. 3 ay da bir ve 6 ay da bir ödeme seçenekleri de bulunuyor. Kredi çektikten sonra hayat sigortası yapılır. Gösterdiğiniz kefil yeterli gelmiyorsa, başka bir kefil de istenebilir.

TEB Gelir Belgesiz Kredi

TEB özel bir bankadır. TEB gelir belgesiz 20.000 TL’ye kadar kredi veriyor. 24 ve 48 ay vade imkânı tanınıyor. 24 ay vade için %1,29 faiz, 48 ay vade için 1,38 faiz oranı uygulanır. CEPTE TEB uygulaması ile kredi seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Denizbank Sigortasız İhtiyaç Kredisi

Denizbank sigortasız kredi veriyor. Teminat ve kefil şartı aramıyor. 48 ay vade imkânı bulunuyor. Belirtilen bu şartlar ile birlikte yüksek miktarda kredi çekmek mümkün değil. 10.000 TL’ye kadar kredi veriyor. Faiz oranları %1,60 ile %1,78 arasında değişiklik gösteriyor.