Ana Sayfa İhtiyaç Kredileri Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar (Hızlı Kredi!)

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar (Hızlı Kredi!)

0
Paylaş
Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar
Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar (Hızlı Kredi!)

Sicili Bozuk Olana Kredi, bilhassa banka borçlarını ödemekte zorlanarak kredi taksitlerini aksatan banka müşterileri tarafından tercih tercih edilen bir kredi türüdür. Eğer sizler de banka borcunuzu geciktirmiş, ödemelerinizi uzun bir süre aksatmışsanız banka siciliniz negatif etkilenmiş olabilir. Bilhassa uzun süre ödeme yapılmadığında bankalar yasal takip işlemlerine başlamış olacak, borcu bu şekilde eğitim etmeye çalışacaktır. Eğer durum bu aşamaya gelirse, bankadaki borçların yasal takibe girmiş olduğu tüm bankaların ekranında görünecek. Bu durum da maalesef öteki bankaların da sizlere kredi vermesi mevzusunda oldukça çekimser davranmalarına sebep olacak. Gene de bankalar sizlere kredi borcunu geciktirseniz bile avukata vermeden ilkin 3 aylık bir vakit dilimi tanıyor. Bu vakit dilimi içinde kredi borcunuzu yapılandırmak isteyebilirsiniz. Eğer bu şeklinde pozitif adımlar atarsanız, kara listeye düşme mevzusunda kendinizi kurtarabilirsiniz.Sizler için araştırdığımız birçok bankanın kredi seçeneklerini inceleyeceğiz.

Sicili Bozuk Olana Kredi Çıkar Mı?

Sicilinizin bozuk olması, aslen bir kaç aşamadan oluşuyor. Basit bir kredi kartı borcunuzu bile ödememiş olmanız, kredi notunuzun düşmesine sebep olabilir. Kredi notunuz, her ay ödeme yapmadığınız sürece ciddi düşüş göstererek ilerleyebilir. Bu durum, ödemelerinizi düzene sokmanız durumunda son bulur. Eğer bu aşamadaysanız, bankaların kolaylıkla kredi vereceğini söyleyebiliriz.

Bankaların yapmış olduğu son değişikliklerde, sicili bozuk olan kişilere sicil affı uygulaması da getirilmiştir. Eğer sicil affı şeklinde uygulamalardan yararlanmak istiyorsanız, bankanızın bu şeklinde bir uygulaması olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Normal olarak bu durum, kredinin yasal takibe düşmesinden sonrasında yapılacak bir uygulamadır. Eğer 1 ay kredi gecikmesine uğramışsanız kredi notunuz negatif etkilense de, kara listeye girmediğinizi söyleyebiliriz.

Kredi notunun düşmesine sebep olan durumlar;

 • Kredi yada kredi kartı borcunun ödenmemesi,
 • Bankacılık ürünlerine düzensiz ödeme yapılması,
 • KMH hesabına geç ödeme yapılması,
 • Kredi kartının devamlı olarak asgari tutarının ödenmesi.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkartan Bankalar

Öncelikle siciliniz bozuk olsa dahi kredi alabiliceğiniz bankalar bulunmaktadırAslına bakarsak kredi notunuz düşmüş olduğu için, hemen hemen yasal takip işlemi başlamadığı için bir çok banka kredi verebilir. Gene de sizler için daha kolay kredi veren bankaları listelemek istedik. Bu sayede araştırdığımız bankaları tercih ederseniz  daha rahat kredi kullanabilirsiniz.

 • ING Bank,
 • Odeabank,
 • Şekerbank,
 • Yapı Kredi,
 • ICBC Bank,
 • Etken Bank.

Üstte listelediğimiz bankalar, öteki bankalara nazaran daha kolay kredi çıkartılabileceği gibi normal olarak siciliniz tamamen bozulmuş, 3 ay üst üste ödeme yapmamışsanız işiniz daha da zorlaşıyor.

Bankalardan kolaylıkla kredi kullanabilmek için bazı şartları yerine getiriyor olmanız lüzumlu. Bilhassa de kredi notunuz, bankaların tercih etmiş olduğu seviyenin altında olmamalıdır. Gelir durumu, krediyi ödeme gücü de bankaların en dikkat etmiş olduğu noktalardan birisi. Kredi çekmiş ve bu krediyi ödemekte zorlanıyorsanız, bankalar bu kişilere kredi vermekten kaçınır. Ek olarak kredinin onaylanma ihtimalini arttırmak için de gelir belgesi götürebilirsiniz.

Aylık geliriniz kafi gelmiyor, öteki kredileriniz kredi çekmenize engel oluyorsa daha bitmedi! Yanınızda bir kefil götürerek de aynı başvuruyu tekrarlayabilirsiniz. Esasen bankalar, kredi reddedildiğinde sizden direkt kefil olabilecek birini isterler. Kefillik durumunda kredinin onaylanma ihtimali oldukça artacaktır. Gelir durumu iyi, size kefil olabilecek birini bulursanız bu kişiyle müracaat yapmanız daha mantıklı olacaktır.

Sicili Bozuk Olana Kredi: CEPTETEB

CEPTETEB, web üstünden hizmet veren dijital bankacılığa bir öteki örnektir. TEB bankası tarafınca kurulan bir iştiraktir. Daha fazlaca dijital bankaları sunmamızın sebebi ise fazlaca daha rahat kredi veriyor olmalarıdır.Hızlıca kredi çekmek isteyenler için alttaki şartlardan minimum birini yerine getirmelisiniz;

 • Kefil
 • Ek güvence
 • İpotek
 • Gelir durumu vb.

Yukarıda bulunan bu şartlardan herhangi birisi, kredi kullanma ihtimalinizi oldukça arttırır. Bir bankaya yanınızda kefil ile gitmek, direkt kredinin onaylanacağı anlamına gelmez. Kefilin banka sicilinin muntazam olması gerekir. Zira iki kredi notu fena kişinin birbirine kefil olması aslına bakarsanız mantıksız olacaktır. Bu sebeple daha fazlaca kredi notu yüksek kişilerin kefilliği kabul edilir. Bunların yanı sıra bankalara yapmış olduğu ödemeler de denetim altına alınır.

Enpara.com Geliri Olmayana Kredi

Dijital olarak hizmet veren diğer bir banka ise Enpara.com’dur. Son dönemlerde eğer banka ödemelerine geç ödeme yapmadıysanız, enpara.com belge istemeden kredinizi onaylıyor. İnternet üstünden kolaylıkla müracaat yapabileceğiniz Enpara.com maaş bordrosu olmadan kredi veren bankaların başlangıcında geliyor.

ICBC Bank Kredi Başvurusu

ICBC Bank, Türkiyede yeni hizmet vermeye süregelen bankalardan birisi. Yeni bir banka olması sebebiyle de alan kişi portföyünü genişletmek amacıyla kredi başvurularında fazlaca daha esnek davranabiliyor. Üstelik faiz oranları da fazlaca iyi! %1.19 faiz oranı ile 50.000 TL’lik bir krediyi 48 ay vadede kullanabiliyorsunuz. Sicili bozuk olana kredi veren bir banka arıyorsanız, ICBC Bank ne olursa olsun tercih edilmelidir.

Diğer bankalar ile ilgili güncel kredi seçenekleri paylaşılacaktır…