Ana Sayfa Papara Papara İşlem Ücretleri Ne Kadar?

Papara İşlem Ücretleri Ne Kadar?

0
Paylaş
Papara İşlem Ücretleri Ne Kadar
Papara İşlem Ücretleri Ne Kadar

Papara İşlem Ücretleri Ne Kadar?

Papara işlem ücretleri için bilgilendirmeye geçmeden önce ilk olarak ‘’Papara Nedir?’’ sorusunu cevaplandırmak daha doğru olacaktır. Papara ‘’Paradan iyisi’’ sloganı ile yola çıkarak, finansal işlemlerde kullanılmak için sunulan ‘’Paypall’’ benzer biçimde olan ve devletimizde kullanılan bir sistemdir. Ücretsiz bir şekilde para gönderme ve alışveriş yapma benzer biçimde işlemleri banka hesabı olmadan gerçekleştirme imkanı elde eden bir hesap kartıdır. ATM noktalarında kullanabilmeniz açısından Papara Card geliştirilmiştir ve hesap kartları ile aynı özelliklere haizdir.

Papara Card, Master Card özelliğine haiz olmakla beraber hem devletimizde hem de yurt dışı firmalarda kolaylıkla kullanılabilmektedir. Ek olarak yurt dışı alışverişlerinizde düşük komisyon oranları yardımıyla işlem yapılmasını sağlamaktadır.

Papara Card Nasıl Alınır?

Kişilerin hesaplarına direk olarak ulaşmalarını elde eden Papara Card için müracaat web üstünden herhangi bir ücret ödenmeden yapılabilmektedir ve üstelik 18 yaş şartı da aranmamaktadır. Kişinin 13 yaşını doldurmuş olması hesap açma açısından yeterlidir.

Hesap açarken sizden istenilen detayları girerek derhal Papara hesabını açabilirsiniz. Hesabınızın onaylanması ve günlük işlem hacminizin 50 bin TL’ye kadar çıkarılması adına e-malinize girerek hesabınızı onaylamanız kafi olmaktadır.

Papara hesabınızı onaylayarak açtıktan sonrasında, alışverişlerde kartınızı kullanmak için mobil cihazınıza Papara uygulamasını indirmeniz ya da bilgisayar ortamından hesabınıza girmeniz gerekmektedir. Karşınıza çıkan menü üstünden başvuruda bulunarak Papara Card talebinde bulunabilirsiniz. Ortalama 10 gün içinde kartınız adresinize teslim edilecektir.

Papara Card Tutarı Ne Kadar?

PaparaCard sahibi olmak isteyen müşteriler, naturel olarak ücret mevzusunda bazı merakları da bulunmaktadır. Ilk olarak şunu belirtebiliriz ki, Papara hesabınıza erişmenizi sağlayacak kart için belli bir ücretin ödenmesi gerekmektedir ve kart müracaat tutarı 9,99 TL’dir.

 • Kart tutarı haricinde kartı kullanmaya başladığınız andan itibaren geçerli olmak suretiyle her ay 1 TL işlem tutarı alınmaktadır.
 • ATM’lerden Papara Card ile sorgulama yapmak istiyorsanız 0,50 TL bir ücret ödemeniz gerekecektir.
 • ATM vasıtasıyla 300 TL ve üstü nakit çekmeniz gerekirse de %2 oranında bir ücret ile artı 1 TL bir ücret ödemeniz gerekecektir.
 • Yurt haricinde yapılacak ve 500 TL’ye kadar olan nakit çekimleriniz için 5 TL komisyon alınırken, gene yurt dışındaki 500 TL ve üstü nakit çekimlerinizde % 1 oranında komisyon alınacaktır.

Papara Card’ın kredi kart özelliği olmadığı için alışveriş yapılabilmesi için hesabınıza para yüklemeniz gerekmektedir ve para yükleme işlemi ATM’lerden yapılabileceği benzer biçimde anlaşmalı noktalardan yapılabilmektedir.

Papara Card’a Nasıl Para Yüklenir?

Papara Card sahibi olarak belirttiğimiz benzer biçimde ATM ve anlaşmalı noktalar üstünden havale işlemi yardımıyla para yüklenebilmektedir.

ATM üstünden para yatırabilmek adına ilk olarak,

 • Papara hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Hemen sonra ‘’Para Yükle’’ seçeneği tıklamanız gerekecektir ki bundan ilkin Papara’nın çalmış olduğu bankalar size sıralama halinde sunulacaktır.
 • Siz kendinize en yakın ATM’yi seçebilirsiniz.
 • Seçtiğiniz banka size IBAN adresi verecek ve bu IBAN adresine ATM’den ‘’Kartsız İşlemler’’ menüsünden para yatırmanız istenecektir.

Mobil ortamından havale yapmak için,

 • Papara hesabınıza giriş yaparak ‘’Para Yükle’’ menüsüne tıklıyorsunuz.
 • Hangi banka üstünden havale yapmayı planlıyorsanız, o bankayı seçiyorsunuz.
 • Banka seçtikten sonrasında size IBAN adresi verilecektir. Bu IBAN adresini mobil uygulamada girdikten sonrasında havale işlemini gerçekleştiriniz.

Tüm bu işlemler esnasında doğrusu para gönderimi esnasında ‘’Izahat’’ kısmına kendinize ilişkin olan Papara hesap numarasını yazmayı unutmuyorsunuz. Böylelikle meydana getirilen havale işlemi sonucunda paranız hesabınıza yüklenecektir.