Ana Sayfa Bankalar Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

0
Paylaş

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar 2017

Birçok banka tarafından, üniversite öğrencilerine özel limitli kredi kartları verilmekte, öğrencilerin harcamalarını bu kredi kartları ile yapmaları sağlanmaktadır. Üniversite öğrencileri, okul masraflarının yanı sıra kişisel alışverişlerini ve özel masraflarını da bu kredi kartları ile karşılamaktadır. Öğrencilere kredi kartı veren bankalar, limit tutarını genelde düşük seviyede tutarlar. Bankalar, üniversite öğrencilerine daha fazla 400, 500 veya 750 TL’lik kredi kartları sunmaktadırlar. Bu yazımızda öğrencilere kredi kartı veren bankaları ve bu bankaların kredi kartlarını tanıtmaya çalıştık. İşte üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankaların bazıları;
1- TEB (ÜniversiTEB)
ÜniversiTEB, üniversiteli gençlerin en fazla kullandığı kartlardan biridir. Gecikme faizi %2,6 civarındadır. Limiti genelde 300, 400 veya 500 TL olarak belirlenmektedir. Kart ödemelerini derli toplu yapan öğrenciler, ileriki dönemlerde kart limitlerini yükseltme şansına sahiptirler.

2- İş Bankası (İş’te Üniversiteli)

İş’te Üniversiteli, gençler arasındaki en yaygın öğrenci kartlarından biridir. 400 veya 500 TL olarak belirlenen İş’te Üniversiteli kart limiti, yapılan ödemelerin derli toplu olup olmadığına göre arttırılabilmektedir. Gecikme faiz oranı, %2,62 civarındadır.

3- AKBANK (Exi26)

Üniversiteli gençlerin en fazla ilgi gösterdiği kartlardan biridir. 26 yaş altındaki üniversiteli gençler, harcamalarını Akbank Exi26 ile yaptıklarında Axess puan biriktirme ve bu puanları çeşitli eğlence ve alışveriş noktalarında kullanma şansına sahiptirler. %2,80 seviyesindeki gecikme faizi ve 500 TL ortalamalı limiti ile son derece tercih edilmektedir.

4- Ziraat Bankası (Genç Kart)

500 TL ortalama limite sahip olan Ziraat Bankası Genç Kart, lisansüstü ve hekime öğrencilerine daha yüksek limitli olacak biçimde de verilebilmektedir. Genç Kart limitleri, ödeme durumuna göre 1.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar 2017
Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar 2017

5- Vakıfbank (Like Card)

Gençler tarafından en fazla rağbet gören 5 karttan biri olarak bilinmektedir. 400 TL – 500 TL arasında değişen limit tutarı, öğrencinin borç ödeme derli topluluğuna göre 750 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Öğrencilere özel olarak sunulan bütün bu kartlar, taksitli alışveriş özelliğini sunantir. Mezuniyet sonrasında çalışmaya başlayanlar, kredi kartlarını değiştirip daha yüksek limitli bir kart isteğinde bulunabilmektedirler. Bu kartların ödemelerinin derli toplu yapılması, kredi puanına önemli oranda etki etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Maksimum Kredi Kartını Alışverişe Açtırmak başlıklı makalemizde Ziraat Bankası Maksimum Kredi Kartını Alışverişe Nasıl Açılır onu anlattık.İyi okumalar dileriz.