Ana Sayfa Kredi Kartları Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

0
Paylaş
Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?
Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kapatılan kredi kartını kullanıma açtırma işlemi, yurttaşlarımız tarafınca oldukça merak ediliyor. Kimi zaman borç, kimi zaman değişik sebepler sebebiyle kredi kartımız banka tarafınca kullanıma kapatılabiliyor. Kredi kartınızı kullanmak istemediğinizde ilgili bankayı arayarak kartın kullanıma kapatılmasını talep edebiliyorsunuz. Hal bu şekilde olunca da, daha sonradan kapanan kredi kartını kullanıma açma ihtiyacı doğabiliyor. Endişelenmenize gerek yok, bu yazımızda süratli bir halde kredi kartını kullanıma tekrardan açabileceğiniz bazı yöntemlerden söz edeceğiz. Kredi kartınızın borcundn dolayı kapnan kartlarda ilk olarak bu kartı açtırmak için ilk olarak borcun tamamının ödenmiş olması gerekiyor. Borç ödenmeden kartın açılması pek mümkün değil. Peki kullanıma kapatılan kredi kartı sasıl açılır?

Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kredi kartınızı kapattıysanız, bunu iyi mi kapattığınız oldukça mühim. Şundan dolayı iptal edilen kredi kartları, çoğu zaman imha edilmesi gerekiyor. Kısaca kredi kartınızı kapattıktan sonrasında kırıp atmış olmalısınız. Böylece buradan anlıyoruz ki, kredi kartını tekrardan kullanıma açtığımızda eski kartı değil yeni kredi kartını kullanmaya başlayacağız.

Eğer lüzumlu koşulları yerine getiriyorsanız ilk olarak bankaya müracaat yapmanız gerekiyor. Eski kredi kartınız ile aynı özelliklere haiz olmasını istiyorsanız bunu da bankaya bildirmeniz gerekiyor. Böylece limit şeklinde özellikler de eski kartınız ile aynı olacak, yalnız kart numarası ve son kullanma zamanı şeklinde bilgiler değişecektir. Normal olarak açtırmak istediğinizde kredi notunun da ilgili limiti kullanmaya uygun olması gerekiyor.

Kapatılan kredi kartını tekrardan açmak için;

Alan kişi hizmetlerini arayabilir

Şubelere giderek işlem yapabilirsiniz.

Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır diğer yazımızı okuyabilirsiniz…

Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Tekrardan Açılabilir Mi?

Evet, açılabilir. Sadece kredi kartını iyi mi kapattığınıza gore de bu durum değişim gösterecektir. Kısaca, kredi kartını kullanırken tamamen iptal etmişseniz bunun için meydana getirecek bir işlem bulunmuyor. Yeni bir kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Eğer kredi kartınız borcu yüzünden kapanmışsa da, kredi kartını tekrardan kullanabilmek için borcun tamamen ödenmesi gerekiyor. Eğer borç avukata verilmemişse, kredi kartı geçici olarak kapatılıyor ve borç ödendikten sonrasında tekrardan açılma imkanı olabiliyor. Fakat kredi kartının borcunu uzun süre ödememiş ve borcun avukata düşmesine sebep olmuşsanız, kredi kartı banka tarafınca tamamen iptal ediliyor ve açılmıyor.

Kredi Kartım Borç Yüzünden İptal Edildi, Nasıl Açabilirim?

Borcunuzdan dolayı kapanan kredi kartlarını açabilirsiniz.Sadece borcun durumu, yasal takipte olup olmaması şeklinde birçok etken göz önünde bulundurulmalıdır. Bankaların değerlendirme kriterleri de aslına bakarsan bu şekilde ilerlemekte.

Kredi kartı borç yüzünden iptal olmuşsa, bu çoğu zaman önlem amaçlı geçici bir iptal olarak kabul ediliyor. Eğer uzun süre borcunuzu aksatmadıysanız, kredi kartı hemen sonra ödeme yapılınca kullanıma açılıyor. Bu işlemler bazı bankalarda otomatik ilerlerken, bazı bankalarda ise alan kişi hizmetlerini arayarak işlem yapmanız gerekebiliyor.

Aynı Limiti Kullanabilir Miyim? 

Aynı limiti kullanma ihtimaliniz ortadan kalkmış olacaktır Niçin diyecek olursanız, kredi kartının borcunu geciktirdiğiniz için kredi notunuz da düşmüş olacak. Kredi kartını tekrardan kullanıma açtığınızda ise bu limit üstünden kullanım yapmanız mümkün olmayabilir. Banka, lüzumlu işlemleri aslına bakarsan sizin yerinize halledecek ve lüzumlu görürse sıfırdan yeni bir limit başvurusunu sizin adınıza yapmış olacaktır.

Isterseniz hemen sonra kredi kartına tertipli ödemeler yaparak kart limitinin yükselmesine destek olabilirsiniz. Isterseniz kredi kartı limit arttırma yöntemlerine de bakabilirsiniz.

Yapılandırmadaki Kredi Kartı Açılır Mı?

Yapılandırma sürecindeki kredi kartının da borcu yüzünden iptal bulunduğunu düşünürsek, açılması mümkün olmuyor. Aslına bakarsanız yapılandırma sürecinde kredi kartı tamamen iptal edilerek borç tekrardan taksitlendiriliyor ve kullanımı da mümkün olmuyor.

Sadece dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bir değişik nokta daha var. Kredi kartınız iptal olmamış ve düzgüsel kullanmaya devam ederken yapılandırma işlemi yapmış olursanız kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu işlemler genel anlamda gerekseme kredileri ile yapılır.

Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Yitik çalıntı sebebi ile kartın kapatılması

Şüpheli işlem sebebiyle kartın kapatılması

Borç yüzünden kartın iptal edilmesi

Güvenlik sebebiyle kartın işlemlere kapatılması

Üstteki listede de görebileceğiniz şeklinde kredi kartının iptal olmasına sebep olan birçok seçenek var. Bunlardan hangisi ile karşı karşıya olduğunuzu bilmeniz gerekiyor. Eğer kredi kartınız yitik çalıntı sebebiyle iptal olmuşsa bu aslına bakarsan banka tarafınca otomatikman açılıyor ve tarafınıza yeni bir kart gönderiliyor.

Kredi kartı borç yüzünden iptal olmuşsa, bu tipte bir problemi aşmak daha zor. Borcunu ödemediğiniz kredi kartı banka tarafınca tamamen iptal edileceği için ilk olarak borcun tamamen kapatılması gerekiyor. Sadece kredi kartının tekrardan açılacağı garantisi de yok.

Güvenlik sebebiyle kredi kartı iptal olmuşsa, bunun için de banka yeni kart gönderimi elde edecektir. Kısaca herhangi bir işlem yapmanıza da gerek kalmamıştır.

Aynı Gün İçerisinde Kredi Kartı Veren Bankaları öğrenmek ister misiniz detaylar yazımızda….