Ana Sayfa Konut Kredileri Kredi Çekmeden Ev Nasıl Alınır?

Kredi Çekmeden Ev Nasıl Alınır?

0
Paylaş
Kredi Çekmeden Ev Nasıl Alınır?
Kredi Çekmeden Ev Nasıl Alınır?

Kredi Çekmeden Ev Nasıl Alınır?

İnsanlar yaşadıkları hayat boyunca iyi bir maddi durum ve güzel bir yaşam sürdürecek evlerinin olmasını isterler. Bu zamanda bir ev sahibi olmak kolay değil. Bir vatandaş eh sahibi olmak için para biriktirebilir ancak ev fiyatları artıyor. Ev almak için biriktirilen para yetmediği için, bankalar tarafından verilen konut kredileri tercih ediliyor. Bankalar kredi veriyor ancak alınan miktar yüksek olduğu için ödenecek vade ay olarak uzun bir süre oluyor. Vatandaşlar yüksek faiz, uzun vade sayısı gibi seçenekleri aşmak için kredi çekmeden nasıl ev alırım bu konuyu araştırıyor.

Bankalar tarafından tüketici kredisi, konut kredisi gibi bir çok kredi de kampanyalar düzenleniyor. Bankalar ne kadar kampanya yaparsa yapsın, alınan paranın neredeyse iki katına yakın bir para geri ödenmiş oluyor. Ödediğiniz parayla iki ev alacağınıza, bir ev almış oluyorsunuz. Geliri az, ama para biriktirmeye çalışan vatandaş ev sahibi olamıyor. Çünkü yüksek faiz oranı, uzun vade sayısı ve geri ödenecek para çok olduğu için ev sahibi olması imkansız. Ya da başka bir çare tüm şartlara boyun eğerek krediyi almak kalıyor. 15-20 yıl vadeli yani (240 ay) konut kredisi almak vatandaşın ekonomisini zor durumda bırakıyor. Kendi özel ihtiyaçları, çocukların giderleri de olunca ev için alınan krediyi öderken ekonomik anlamda çok zor günler geçirmiş oluyor.

Uzun vade süresi, yüksek faiz ve geri ödenecek para çok olduğunu söylemiştik. Faizsiz, kredisiz ev almak imkanı vatandaşlar tarafından araştırılan konuların başında yer alıyor. Toki, kooperatif, katılım bankaları, emin evim kredisiz ev alma, Birevim ve Fuzulev gibi seçenekleri kullanarak ev sahibi olabilirsiniz.

faizsiz ev nasıl alınır
faizsiz ev nasıl alınır

TOKİ’den Ev Sahibi Olma İmkanı

Toki, Başbakanlığa bağlı olarak geliri düşük vatandaşları ev sahibi oluyor. Toki ev sahibi olmak isteyenler için farklı kampanyalar düzenliyor. Geliri düşük olanlar da ev sahibi oluyor. Düşük taksitler ödeyerek uzun vade de ev sahibi olabilirsiniz. Toki tarafından verilen evler herkesi mutlu etmeyebilir.

Kooperatiflerden Ev Sahibi Olma İmkanı

Kooperatifler sayesinde ev sahibi olabilirsiniz. Düşük taksitler ödeniyor. Yapılan evin ne kadar sürede bitip-bitmeyeceği önemli riskler arasında yer alıyor. Gazetelerde kooperatiflerden ev sahibi olacakken, ev sahibi olamayan insanları duymuşsunuzdur.Ziraat bankası konut kredisi faiz oranları düştü! Yazımızda yeni faiz oranları…

Katılım Bankalarından Ev Sahibi Olma İmkanı

İlk önce katılım bankası nedir? Açıklayalım. Katılım bankaları faiz yerine, kar oranı gibi gelir alıyor. Her halükarda faiz alınmış oluyor. Alınan kar payının dinen uygun olarak alındığı belirtilir. Katılım bankalarından ev sahibi olma imkanını kullanarak ev sahibi olabilirsiniz.

kredisiz ev nasıl alınır
kredisiz ev nasıl alınır
Emin Evim ile Kredisiz Ev Sahibi Olma İmkanı

Emin Evim ile kredisiz ev sahibi olma imkanı, televizyonlardaki reklamlardan takip etmişsinizdir. Faizsiz ev sahibi olma imkanı vatandaşlar tarafından beğeniliyor. Nasıl olsa, kirada oturuyorsunuz ve kira parası ödüyorsunuz. Kira yerine ev parası ödeyerek emin evim ile ev sahibi olabilirsiniz. Toplanan gruplar ile birlikte belirlenen kurallar ile zaman aralığında ev sahibi olursunuz. Örneğin 100 kişi ev sahibi olmak istiyor. 100 kişi aylık 1.000 lira ödediğini var sayalım. Evin bedeli 100 bin lira. Borcun bitimine kadar taksitleri ödemek zorundasınız. Böylece ev sahibi olacaksınız.

Düşük faizli konut kredisi almak ister misiniz? Düşük faizli konut kredisi veren bankaları yazımızda okuyabilirsiniz…

Bir Evim Fuzul Ev İle Ev Sahibi Olma İmkanı

Bu durum da emin evim ile kredisiz ev sahibi olma imkanı gibi diyebiliriz. Toplanan paralar ile insanlar bir araya getiriliyor. Sekretarya işlemi olduğu için işlem ücreti alınır. Ne kadar ayrıntılı ve güvenli olduğu pek bilinmiyor. Araştırma yapmadan işlem yapmayın.

Faizsiz Ev Sahibi Olmak Mümkün Mü?

Ev sahibi olmak için tüm seçenekleri sizlerle paylaştık. Görüldüğü gibi faizsiz ev sahibi olmak mümkün değil. Sekretarya ücreti, kar payı, kooperatif ya da Toki’den ev alırken toplu para ödemesi gibi ücretler alınır. Biriktirdiğiniz toplu paranız vardır. Akrabanız ya da bir tanıdığınız size borç para verir. Topladığınız parayla faizsiz şekilde ev sahibi olabilirsiniz.