Ana Sayfa Ev Hanımlarına Kredi KOSGEB Desteği ile Ev Hanımlarına Kredi

KOSGEB Desteği ile Ev Hanımlarına Kredi

0
Paylaş
KOSGEB Desteği ile Ev Hanımlarına Kredi
KOSGEB Desteği ile Ev Hanımlarına Kredi

KOSGEB Desteği ile Ev Hanımlarına Kredi

KOSGEB rekabet ortamını arttırarak iş kurmak isteyen gençler ve girişimci kişiler için kredi ve farklı teşvikler sunmaktadır. KOSGEB desteğini kullanarak istediğiniz sektörde iş kurup, işinizin patronu olabilirsiniz. Başvuru süreci ve istenilen şartları öğrenip, doğru şekilde başvuru yapmanız gerekiyor. KOSGEB istenilen şartları ve başvuru sürecini değerlendirir.

KOSGEB Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB’in 50.000 TL ve 100.000 TL arasında değişen faizsiz kredi seçeneği bulunuyor. Gençler ya da girişimci olan kişiler bu krediyi alarak işini kurabilir. Ev hanımlarına da çeşitli fırsatlar sunuluyor. KOSGEB kredilerinden faydalanmak için İŞ-KUR ve KOSGEB kurumlarına gidip başvuru yapmalısınız. Başvuruları şubelerden yapılmaktadır. Başvuru olumlu sonuçlandığında, zorlu koşturmaca sizi bekliyor. KOSGEB size telefon ile ulaşır. Gerekli bilgiyi verir. Başvuru yapmadan önce istediğiniz desteği belirtmeniz önemlidir. Daha önce 32 saat olan girişimcilik kursu, şimdi 70 saat oldu. Girişimcilik kursuna gitmeniz gerekiyor. Kurstan başarılı sonuç almanız gerekiyor. Başarılı olup sertifikanızı da aldıysanız, hibe ve kredi için önemli adım atmış olursunuz.

KOSGEB İş Planı Oluşturma

Diğer önemli adım iş planı oluşturmaktır. KOSGEB hibe ya da kredi vermeden önce detaylı iş planı ister. İş planı hazırlamak için internetten bilgi bulabilirsiniz. Her proje olumlu sonuçlanmaz ve kredi verilmez. Hangi iş sektörlerine hibe ya da kredi veriliyor bunu araştırmalısınız. İş planı için KOSGEB danışmanlarından ücret karşılığında destek alabilirsiniz. İş planının hazırlanmasından sonra iş yerinizi de artık açmış olmanız gerekir.

KOSGEB İş Yeri Açma Kredisi

KOSGEB’den iş yeri açma kredisi almak için öncelikle iş yerinizi açmış olmanız gerekiyor. İş yeri açmadan size para verilmez. İş yeri açma kredisi başvurusunun ardından verilecek destek 2 ya da 3 ay sonra elinize geçmiş olur. İstenilen destekler ayrı ayrı teslim edilir. Örnek: şirket giderleri desteği ayrı, çalışanlara destek ayrı teslim edilir. Kesinlikle toplu ödeme işlemi yapılmaz. Şirketi açtıktan sonra aldığınız en ufak şey dahil faturalandırılmış olması gerekiyor. Hizmet faturaları geçerli olmaz, destek verilmez. Destek almak için mal faturası önemlidir. KOSGEB desteği alındığında; çalışan personelin maaşı 1 yıl boyunca kurum tarafından yapılır. Firma giderleri için de ekstra yardım seçeneği sunulur.

Diğer bir yazımız olan Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar‘ı okumanıız tavsiye ederiz.

KOSGEB tarafından alınan kredinin geri ödemesi belirlenen vadeler dahilinde sıfır faizsiz ödenir. Şartlar ve değerlendirmeler ayrıca yapılır. KOSGEB hibe ve kredi destekleri hakkında bilgi almak için http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/destekler/3/destekler sitesini ziyaret edebilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden şartlar, istenilen belgeler, başvuru nereye yapılır tüm bu bilgileri öğrenebilirsiniz.

Kredi Garanti Fonu (KGF)

KOSGEB iş yeri açmak için hibe ve kredi sağlıyor. Bankalar aracılığıyla da iş yeri kredisi almak mümkün. KGF kefaleti sayesinde bankalardan girişimcilik kredisi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımları ya da genç girişimciler için kredi veriyor. Kadın Girişimcilik destek paketi bulunuyor. Düşük faizler ve uygun vade seçeneklerini kullanarak kredi almak kolaydır. Kredi tahsis ücretinde % 50 indirim, yıllık kart ücreti yok, kobi kart tahsisi dış ticaret işlemlerinde özel fiyatlama, teminat mektuplarına özel komisyon, internet ya da mobil bankacılık tarafından yapılan EFT ve havale işlemlerinde sıfır masraf, 60 aya varan nakit kredi için ayrıcalıklı fiyat, avantajlı pos ve ödeme kaydedici cihaz finansman teknikleri, kendi eşiniz ya da 18 yaş üzeri çocukları için bireysel emeklilik planı gibi seçenekler mevcuttur.