Ana Sayfa Bankalar Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2020

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2020

0
Paylaş
Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2020
Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2020

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2020

Kefilsiz kredi veren bankalar yardımıyla ek bir teminata yada gelir belgesine bile gerek kalmadan nakit gereksinimleri karşılamak mümkün olabildiği gibi bu tür tüketici kredileri bankalardan daha kolay bir şekilde alınabilmektedir.

Her ne kadar kefilsiz kredi olarak tanımlansa da benzer kredi ürünlerine başvuruda bulunmak ve onay almak için bazı lüzumlu şartların yada uygunlukların ne olursa olsun sağlanması gerekiyor.

Kefilsiz Kredi Müracaat Şartları Nedir?

Kefilsiz kredilerin temel amacı, bankaların sizden kefil şeklinde ek bir güvence talep etmemesidir. Bu doğrultuda da kefilsiz kredi çekebilmek için bazı şartları yerine getirmeniz ya da talep edilen koşullara uygunluk sağlamanız gerekir.

Kefilsiz kredi başvurunuzun onaylanması için belirli bir işe haiz olmanız, kredi veyahut kredi kartı şeklinde tüm kredili ürün ödemelerinizin tertipli olması ve öteki bankalardaki toplam kredili ürün borçlarınızın gelirinize oranla dengeli bir seviyede olması gerekir.

Kefilsiz kredi müracaat şartları:

  • Kayıtlı bir iş yada meslek sahibi olunması
  • Kredili ürün ödemelerinin tertipli olması
  • Bankalardaki toplam kredi yada kredi kartı borçlarının gelire oranla dengeli olması
  • Negatif bir finansal geçmişin olmaması

Tüm bunlarla beraber, negatif bir finansal geçmişe haiz olmamak kefilsiz kredi alabilmek için mühim bir şarttır. Söz gelimi, kefilsiz kredi başvurunuzun onaylanması için Merkez Bankası istihbaratınızda olumsuzluk olmaması ve örneğin haciz kaydınızın bulunmaması gerekir.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Maddeler halinde belirttiğimiz standart kredi çekme şartları yerine getirilmiş olduğu takdirde birçok bankadan kefilsiz kredi alabilirsiniz. Eğer kredi şartlarına uygunsanız başka bankadanda kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Burada kefilsiz ve gelir belgesiz bir halde kolay kredi alabileceğiniz bazı bankaları bulabilirsiniz. Böylece bankalar içinde bir karşılaştırma yaparak en uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Kefilsiz kredi veren bankalar:

  • Enpara
  • ING
  • Akbank
  • İş Bankası
  • Etken Bank

Yine hatırlatmak gerekirse, kredi çekmek için lüzumlu koşul ve koşullara uygunluk sağlıyorsanız herhangi bir bankadan kefil ihtiyacı olmaksızın kredi çekebilirsiniz.

Enpara

QNB Finansbank’ın şubesiz bankacılık hizmeti olarak öne çıkan Enpara’dan kefilsiz gereksinim kredisi alabilirsiniz. Enpara, kredi başvurularında kefil ve ek olarak gelir belgesi talep etmiyor. Banka 60 aya kadar varan vade seçenekleri ile maksimum 60.000 TL kredi veriyor.

Enpara’da yaptığınız kredi başvurusu, kredi çekme şartları ve bankanın iç politikaları çerçevesinde değerlendiriliyor. Başvurunuzun sonucu anında tarafınıza iletiliyor. Başvurunuz onaylandığı takdirde kredi tutarı vadesiz hesabınıza geçiriliyor.

ING

Kefilsiz kredi veren bankalar içinde yer edinen ING, e-Kredi adlı ürün başvurularında gelir belgesi ve kefil talep etmiyor. Banka gereksinim kredisinde 60 aya kadar vade seçenekleri sunuyor. Bunlara ek olarak da öğrenci nazaran ödemeleri 3 ay erteleme olanağı sağlıyor.

ING’de yaptığınız kredi başvurusu tıpkı Enpara’da olduğu şeklinde süratli bir halde sonuçlanıyor ve kredi başvurunuzun durumu tarafınıza bildiriliyor. Kredi başvurunuz ön onay alırsa bir ING şubesini ziyaret etmeniz ve nüfus cüzdanı, geçişlik yada yeterlik şeklinde geçerli bir kimlik belgesi ile başvurunuzu tamamlamanız gerekiyor.

Akbank

Akbank’tan yaptığınız kredi başvurularında kefil talep edilmiyor. Ne kadar kredi çekebileceğinizi görmek istiyor ve Akbank müşterisi değilseniz, buradaki formu doldurarak ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenebiliyorsunuz. Akbank müşterisiyseniz, bankanın web bankacılığı kanallarından kefilsiz ve gelir belgesiz kredi başvurusu yapabiliyorsunuz.

Öteki bankalarda da olduğu şekilde kredi başvurunuz hızla değerlendiriliyor ve netice tarafınıza iletiliyor. Akbank müşterisi değilseniz, ön onay aldıktan sonrasında bir şube ziyareti yapmanız ve gelir belgesi ile başvurunuzu tamamlamanız gerekiyor.

İş Bankası

İş Bankası da kredi başvurularında kefil talep etmeyen bankalar içinde yer ediniyor. İş Bankası’ndan kredi başvurunuzu şubeler yada banka müşterisiyseniz, web şubesi yada ATM kanalları kullanarak yapabiliyorsunuz.

Kredi geri ödemelerinde 60 aya kadar vade seçenekleri sunan İş Bankası, talep edilmesi halinde erteleme seçenekleri de sunuyor. İş Bankası müşterisiyseniz, direkt bankanın “Anında Kredi” adlı ürününe müracaat yapmayı düşünebilirsiniz. 40.000 TL’ye kadar olan kredi başvurunuz kredi başvurusu onaylanırsa talep meblağ İş Bankası’ndaki vadesiz TL hesabınıza hızlı bir halde aktarılıyor.

Aktifbank

Aktifbank’ın şubeye gitmeye gerek kalmadan nakit gereksinimlerini web başvuruları üstünden karşılamayı elde eden tüketici kredisi ürünü N Kolay Kredi, kefilsiz ve gelir belgesiz kredi alabileceğiniz bankalar içinde bulunuyor.

Kredi başvurunuz onaylandığında banka şubelerine gitmeden kredi kullanmanız mümkün oluyor. Başvurunuz onaylanırsa onaylanan kredi tutarını N Kolay Kredi web şubesinden başka bir bankada bulunan hesabınıza aktarma edebiliyor, tarafınıza gönderilen N Kolay Kart ile ATM’lerden yada Türkiye’deki tüm PTT’lerden paranızı çekebiliyorsunuz. Her biri için de ek bir ücret ödemeniz gerekmiyor.

Kefilsiz Kredi Başvurularında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Bankaların kefil talebinde bulunmamaları için standart olarak belirlenen kredi alma şartlarına uygunluk sağlamanız gerekir. Bununla beraber bu standart şartlar uygunluk sağlasanız bile dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan mühim noktalar bulunur.

Kredi başvurusu yapmadan ilkin, dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan unsurların bilincinde olarak başvurunuzun onaylanma ihtimalini fazlalaştırabilirsiniz. Bu sebeple şartların tamamı yada bir kısmı yerine getirilmediği takdirde bankalar kefil talebinde bulunabilir. İşte kefilsiz kredi başvurusu yapmadan ilkin dikkat etmeniz gerekenler.

İyi Seviyede Kredi Notu: Kredi başvurunuzun onaylanması için gelecek 12 aydaki borçlarınıza yönelik ödeme olasılıklarını tahmin eden bir puanlama sistemi olan kredi notunuzun ne olursa olsun iyi bir seviyede olması gerekir. Bildiğiniz şeklinde kredi notu, kredili ürün ödeme alışkanlıkları benzeri birçok unsur göz önüne alınarak hesaplanıyor.

Pozitif İstihbarat: Kredi başvurunuzun onaylanması isminde dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bir öteki mühim nokta TCMB istihbaratınızın pozitif yönde olması ve geçmişe yönelik haciz şeklinde kayıtlarınızın bulunmamasıdır. Benzer bir olumsuzluk başvurunuzun direkt reddedilmesine sebep olabilir. Bu şeklinde durumlarda başvurunuzu şube kanalı aracılığı ile yapmanızı tavsiye ederiz.

Gelir ve Borç Dengesi: Belgelenebilir tüm geliriniz ve bankalarda bulunan tüm borçlarınızın gelirinize oranla dengeli bir seviyede olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bankalardaki borçlarınıza açık krediler ve kredi kartlarının tümü dahildir. Gelir ve borç arası tutarsızlık kredi başvurunuzun onaylanmamasına sebep olabilir.

Talep Kredi Tutarı: Gelir ve borç dengesini göz önünde bulundurarak talep ettiğiniz kredi tutarını mantık çerçevesinde değerlendirmeyi unutmamalısınız. Zira gelir ve borç dengesini göz önünde bulundurmadan yaptığınız yüksek tutarlı kredi başvurularınız negatif sonuçlanabilir.

Kefilsiz Kredi Kimler İçin Uygundur?

Kefilsiz krediler derhal hepimiz için uygundur. Kefil şeklinde güvence, ek güvence ve gelir belgesi şeklinde bazı gereklilikler bulundurmayan bu tür krediler nakit ihtiyacınız olan şeyleri daha kolay karşılamanıza destek olabilir.

Kefilsiz kredi başvurularında pozitif yönde bir kredi geçmişine ve dolayısıyla iyi seviyede bir kredi notuna haiz olmak en büyük avantaj olup bu sebepten böylelikle hem kefil hem de gelir belgesi şeklinde talepleri yerine getirmeniz gerekmez. Mesela, ev hanımlarına kredi arayışında olan gelir elde edebilen fakat gelirini belgelemeyen kişiler için bu tür krediler kolaylık sağlayabilir.