Ana Sayfa Kredi Kartı Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır

Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır

0
Paylaş
Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır
Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır

Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır

Günümüzde nakit ihtiyacını acilen karşılamanın yolu kredi almak ya da kredi kartı kullanmaktır. Dünya üzerinde kredi kartı kullanımı yüksektir. Türkiye’de de kredi kartı kullanımı yaygındır. Kredi kartı kullanımı dünya üzerindeki ülkeler ile karşılaştırıldığında, Türkiye daha üst seviyededir. Kredi kartı kullanımında ödemeleri zamanında ve amacına uygun kullanıldığında herhangi engeli yoktur. Doğru şekilde kullanılmayan ve ödemeleri yapılmayan kredi kartları banka tarafından kapatılır. Kapatılan kredi kartlarını açtırabilirsiniz.

Güvenlik amaçlı şu bilgiyi paylaşmakta fayda var. Daha önce kapatılan ya da kapatmış olduğunuz kredi kartı varsa, kesinlikle imha etmiş olmanız gerekiyor. Kredi kartını imha etmediyseniz, kopyalanabilir ya da çalınabilir. Bu kartı ATM’ye taktığınızda karta el koyulur. Kart banka tarafından imha edilir. İptal ettirmiş olduğunuz kredi kartı varsa, bankaya müracaat ederek açtırabilirsiniz.

Kredi Kartını Tekrar Açtırmak İçin Bankaya Başvurunuz

Kapatmış olduğunuz kredi kartı varsa, açtırmanın üç farklı yöntemi bulunuyor. Banka şubesine giderek müşteri temsilcisiyle görüşüp kartınızı açtırmak istediğinizi söyleyin. Müşteri temsilcisi kredi kartının açılması için gerekli işlemi yapacaktır.

İkinci seçenek olarak bankanın müşteri temsilcisini telefonla arayarak kredi kartınızı açtırmak istediğinizi söyleyin. Üçüncü seçenek ise kredi kartını merkeze göndermek olacak. Kredi kartının tekrar açılması için yapılacak olan işlem, banka şubesine giderek yapmaktır.

Kredi Kartım Borç Yüzünden İptal Edildi. Nasıl Açılır?

Kredi kartınızın ödemelerini tam ve zamanında yapılmadığında banka tarafından iptal edilir. Kredi kartını açtırmak için yukarıda belirttiğimiz seçenekleri uygulayabilirsiniz. Değerlendirme süreci diğer seçeneklere göre basit olmaz.

Kartınızın iptal olduğu tarihten itibaren siciliniz incelenir. Ödeme sorunları analiz edilir. Bu durumu düzeltmek için başvuru yapmak yerine, sicilinizi düzeltip kolay kredi veren bankaları incelemeniz daha faydalı olacaktır.

Kredi kartınız iptal edildi. Müracaat ederek açtırmak istiyorsunuz. Banka tarafından yapılan incelemeler sonucunda kredi kartınız açılır ancak aynı limite sahip olamazsınız. Kredi skorunuz değerlendirilir ve limit belirlenir. Limitiniz istediğiniz tutardan düşükse, iptal edebilirsiniz. Başvurularınız olumsuz sonuçlandığında kredi kartı yeniden açılmayabilir. Kredi skorunuzu öğrenmeden işlem yapmamanız gerektiğini hatırlatmış olduk.

Kredi kartınıza verdiğiniz aidatı nasıl geri alabileceğinizi biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız kolay birkaç işlemle alabilirsiniz.Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?