Ana Sayfa Çiftçi Kredileri Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar 2020

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar 2020

hayvancılık kredisi veren bankalar

0
Paylaş
hayvancılık kredisi veren bankalar

2020 Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar Hayvancılık özellikle devlet tarafından teşvik konusu olan bir iş halini almıştır. Hayvancılığın teşvik konusu olmasında günümüzde ki et fiyatlarının yükselmesi örneğin gösterilebilir. Köyde yaşayan ve hayvancılıkla geçinen kişiler zaman içinde şehirlere yerleşip büyük kentlerde yaşamayı tercih ettiklerinden arzın azalması ve isteğin çoğalması söz konusu olmaktadır.

Dolayısıyla da et fiyatlarının pahalılaştığı görülmektedir. Ne yazık ki bu durum halkın et ihtiyacını karşılamayacak hale gelmesine direkt olarak nedeniyet vermektedir. Hal böyle olunca da devlet tarafından hayvancılık ile uğraşmak isteyen kişiler teşvik edilmektedir. Hayvancılık kredisi veren kurumlar bankalar ve devlet kurumları olmaktadır.

Hayvancılık kredisi veren devlet kurumları nelerdir?

KOSGEB ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı hayvancılık kredisi vermektedir.KOSGEB ile hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin öncelikli yapması gereken şayet üniversitede girişimcilik dersi almamış ise KOSGEB İl Müdürlüklerine giderek girişimcilik kursuna kayıt olmalarıdır. Girişimcilik kurs kayıt tarihleri KOSGEB İl Müdürlüğü web sitesinde İl’e göre belirtilmektedir.
Kursa kayıt yaptıran kişiler tam khamle sağlayıp girişimcilik sertifikası aldıklarında devlet desteğinden hayvancılık kredisi almaya hak kazanabileceklerdir. Yalnız KOSGEB canlı hayvan alımı için destek sağlamamaktadır. Sadece hayvancılık için gerekli olan malzemeler örnek olarak: süt sağım makinası gibi, ahır tadilatı ve diğer teçhizatlar adına kredi ödemesi gerçekleştirmektedir.

Ayrıca KOSGEB ilk sırada hibe verip bu paranın geri ödemesini istememektedir. Canlı hayvan alımı için ise Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kooperatifler vasıtasıyla canlı hayvan alımında kişilere destek olmaktadır. İlgili kurumun resmi sitesinde canlı hayvan alımları adına müracaat tarihleri düzenlenmektedir. Bu tarihler içerisinde kayıt yaptırılmalıdır.

Küçükbaş hayvancılık kredisi veren bankaları öğrenmek ister misiniz?

hayvancılık kredisi veren bankalar

Hayvancılık kredisi veren bankalar nelerdir?

Ziraat Bankası bu konu da bankalar arasında ilk yeri almaktadır. Uygun geri ödeme seçenekleri ve makul faiz oranları ile canlı hayvan alımı için kredi olanağı sağlamaktadır. 10 adet büyükbaş hayvan alımı için kredi vermektedir. Ayrıca diğer hayvancılık kredisi veren bankalar ise şunlardır:

TEB,
Vakıfbank,
Garanti bankası,
Şekerbank,
Denizbank,
İş Bankası

Küçükbaş hayvancılık kredisi çekmek isteyen vatandaşlarımız Küçükbaş hayvancılık kredisi veren bankalar adlı yazımızı okuyabilirsiniz…