Ana Sayfa Bankalar Harçlık Avansı Nakite Çevirme

Harçlık Avansı Nakite Çevirme

0
Paylaş
Harçlık Avansı Nakite Çevirme

Harçlık Avansı Nakite Çevirme

Harçlık avans; öğrencilerin kendi banka kartı hesabına tanımlı, 375 lira limiti olan ve alışveriş yaparken kullandıkları avans hesabıdır. Harçlık avansı tanımlı ola banka kartınıza açık olarak gelir. Harçlık avans özelliğini kullanabilmek için herhangi bir işlem yapmaya gerek yoktur. Harçlık avans hesabınız var ancak kapatmak istiyorsanız Ziraat Bankası şubelerine veya telefonla müşteri hizmetlerine ulaşarak kapatabilirsiniz.

Harçlık avans kartınızda limit bitince devreye girecektir. Sadece alışveriş yaparken kullanabilirsiniz. Öğrencilerin paraya ihtiyaçları oldukları için harçlık avansı nakite çevirmek isteyebilir. Harçlık avans nasıl nakite çevrilir? Konumuzda ayrıntılı bir şekilde anlatalım.

Harçlık Avans Nasıl Altın Alınır

Harçlık avansını nakite çevirebilirsiniz. Nakite çevirmekte en iyi kazanç altın alıp satmaktır. Yapmanız gereken tek şey size en yakın olan kuyumcuya gidip, avans limitiniz kadar altın alıp, parayı da banka kartından ödemek. Altını aldınız ve değer kazandıysa bozdurduğunuzda kazanç elde edebilirsiniz. Altın uzun vade de kazandırdığı için kısa dönemde al-sat işlemi yaptığınızda ufak bir kaybınız olabilir. 375 lira limitiniz var ise cebinize 350 veya 365 lira para girecektir.

Mahalle Marketiniz İle Anlaşma Yapın

Üniversite öğrencileri harçlık avansını nakite çevirmek için birden fazla çok yöntem aramıştır. Bunlardan bir diğeri de mahalle marketiniz ile anlaşmak. Bu durumda esnaflar öğrencileri yardımcı olur. Anlaşma yaptıktan sonra sizin kartınız ile alışveriş yapılır ve sizde parayı nakit olarak alabilirsiniz. Dikkat etmek gerekir ki kartınızdan alışveriş sonrası size ödenecek nakitte komisyon kesilebilir hatta fazla ücrette alabilirler. 375 TL’lik tek çekimde sizin cebinize girecek para 350 TL’dir.

öğrenci harçlık avansı nakite çevirme

Arkadaşlarınızın Hesaplarını Ödeyin

Arkadaşlarınızla cafe’ye ya da bir restaurantta gittiğinizde parayı harçlık avans kartınızdan ödeyebilirsiniz. Ödediğiniz ücreti de arkadaşınızdan alabilirsiniz. En önemli nokta kartınızdan komisyon kesilse bile arkadaşınızın size ödeyeceği para net komisyonsuz paradır.

Alışveriş Yapıp İade Etmek

Harçlık avans kartınızla internet sitelerinden alışveriş yapabilir, daha sonrada iade yaparsınız para size geri ödenir. Parayı da nakit olarak alabilirsiniz. İade süreci 1 hafta 10 gün arası zaman alabilir. Aceleniz yok ise, herhangi bir kesinti de olmayacağı için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

KYK Kredim Neden Eksik Yattı

Harçlık avans hesabı kullanıldığında, hesabınıza ilk para yatırıldığında otomatik olarak hesabınızdan harçlık avans ödemesi kesilir. Örnek verecek olursak, 300 TL avans limiti kullandınız. 475 TL bursunuz yattığında sizin hesabınızda 175 TL kalacaktır. Bu durumda mağdur olmamak ya da hesabınızdaki paranın karışmasını istemiyorsanız, avans kullanımına dikkat etmeniz gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Teknoloji Bankası Nedir? başlıklı makalemizi okumanızı isteriz.İyi okumalar…