Ana Sayfa Halk Bankası Halk Bankası Satılık Çekme Belgeli Araçlar

Halk Bankası Satılık Çekme Belgeli Araçlar

Halk Bankası Satılık Araç Listesi

0
Paylaş
halk bankası satılık araç listesi
halk bankası satılık araç listesi

Halk Bankası Satılık Çekme Belgeli Araçlar

Halk Bankası tarafından müşterilerine araç alımları için taşıt kredisi tahsis etmektedir.İster ticari ister hususi olsun her türlü araç alımında kredi sağlayabilir.Alınacak olan araçların fiyatları yüksek olduğu için taksit taksit ödemek tüketiciler için kaçınılmaz fırsattır.Halk Bankası da taşıt kredisi kapsamında aylık olarak müşterilerinin ödemelerini isteyip araç fiyatı kadar kredi verebilmektedir.Fakat alınan araca kredi ödemesi boyunca ipotek konulup kredi bitmeden herhangi bir araç satımı yapmasını engellemiştir.

Halkbank Neden Taşıt Satıyor?

Halk Bankası müşterileri tarafından araç alımlarında belli miktarlarda kredi çekmektedir. Banka ise verdiği kredi süresi dolana kadar ve sorunsuz ödeme yapılana kadar alınan araca ipotek koymaktadır.Herhangi bir ödememe durumunda araca el koyarak satışa çıkarabilir. Aracını ipotek olarak alan bireyler banka tarafından el konulacağını düşünerek aylık olarak düzenli bir şekilde kredisini ödeyeceklerdir.Aksaklık veya ödememe durumunda ise Halk Bankası taşıtı satılığa çıkararak krediyi güvence altına almaya çalışmaktadır.Halk Bankası tarafından satılığa çıkarılan araçları ayrıntılı bir şekilde görebilmeniz için https://www.halkbankgayrimenkul.com.tr/araclar.aspx adresini ziyaret edebilir ve araçlar hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.Açılan sayfada aracın hangi ilde olduğu,markası,modeli ve fiyatı gibi bilgilere ulaşabilmeniz mümkündür.

Halk Bankası’ndan Nasıl Araç Alırım?

Halk Bankası’ndan araç almak isteyen bireyler Halk Bankası tarafından oluşturulan bir şartnameyi kabul etmiş olacaklar.Araç satın alacak kişi aracın bulunduğu il veya şubeye giderek aracı inceleyebilir araç hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir.Burada dikkat edilmesi gereken noktalardan biri ise Halk Bankası’ndan belgeli taşıt alacaksanız meydana gelebilecek muayene ve diğer masrafları taşıtı alacak kişi üstlenecektir. https://www.halkbankgayrimenkul.com.tr/araclar.aspx  web sitesine girdiğinizde Anasayfa > Genel > Bankalar > Halkbank’tan Satılık Çekme Belgeli Araçlar menüsüne gelerek listelenmiş araçlardan bir çok bilgiyi edinebilirsiniz.

Ziraat Bankası’da taşıt kredilerini ödeyemeyen bireylerin araçlarını satılığa çıkarmaktadır.Ziraat Bankası İkinci El Satılık Araç Litesini yazımızda görebilirsiniz

Halk bankası satılık çekme belgeli araçlar
Halk bankası satılık çekme belgeli araçlar

Teminat Parası Yatırılıyor Mu?

Diğer bankalarda olduğu gibi Halk Bankası’nda da 2. el taşıt alırken alacağınız arabanın belirtilen muammen bedelinin %3’ü kadar banka şubesine giderek teminat parası yatırmanız gerekmektedir.Teminat parası yatırmayan vatandaşlar teklif yapma hakkına sahip olamayacaklar.Zaten teklif verdiğiniz aracı almamız durumunda yatırdığımız parayı geri alabileceksiniz.Belirtilen fiyatın altında ya da üstünü yatırmayı kabul etmemektedir.Halk Bankası Gelir Belgesiz Evraksız Kredi imkanı da sağlamaktadır.

Halk Bankası Satılık Çekme Belgeli Araç KDV’si Ödeniyor Mu?

Halk Bankasından çekme belgeli araç satın aldığınızda herhangi bir KDV ödememektesiniz.Çünkü Türkiye’de bulunan bankalar fatura mükellefi değildirler.Banka ve sigorta işlemleri için yapılan hizmetler KDV’den muaf tutulmak da beraber alacağınız ikinci el araçta herhangi bir KDV ödemek zorunda değilsiniz.

Hangi Belgeler İstenmektedir?

Halk Bankası’ndan çekme belgeli araç almak istemeniz halinde bazı belgeleri hazırlamanız  gerekmektedir.Bunlar çekme belgeli araç alacağınıza dair imzalamış olduğunu şartname,kimliğinize ait fotokopi ve  yatırdığınız araç teminat dekontunu şartnamede belirtilmiş olan kişilere mail yoluyla göndermeniz istenmektedir.

halk bankası satılık araçlar
halk bankası satılık araçlar
Devir Masrafları ve Noter Ücreti Ne Kadar?

İstediğiniz araca teklif verdikten sonra en yüksek teklifi vermeniz halinde araç sizde kalmaktadır.Kazandığınızı tebligat olarak başvuru belgenizdeki adresinize gönderilecektir.Tebligat gönderildikten sonra 7 iş günü içerisinde satışın gerçekleştirilmesi gerekiyor.;Satın alan kişi araç bedelini peşin olarak bankaya yatırmak zorundadır.Bankaya yatırdığı paradan sonra aracı üzerine alabilmesi için noter ve devir masraflarını kendisi ödemesi gerekmektedir.

Halk Bankası’nın Sattığı Araçlardan Bazıları ve Fiyatları

Citroen Berlingo p.van x1.6 hdı 2012 model 30.660 TL

Volkswagen Amaroc dcı hıghlıne 4*4 2012 model 70.000 TL

Ford transit Connect t 230 ltdci 2007 model 10.650 TL

Renault Fluence busines 1.5 dcı 2011 model 45.000 TL

Ford Transit Connect  2010 Model 19.000 TL

Ayrıca Ziraat Bankası’da ikinci el araç satışı yapmaktadır.Ziraat Bankası İkinci El Araç Satışı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.Sorularınızı Soru – Cevap kısmından sorabilirsiniz…