Ana Sayfa Halk Bankası Halk Bank 6 ay Ödemesiz 10 Bin TL Kredi

Halk Bank 6 ay Ödemesiz 10 Bin TL Kredi

0
Paylaş
Halk Bankası 6 ay ödemesiz kredi
Halk Bankası 6 ay ödemesiz kredi

Halk Bank 6 ay Ödemesiz 10 Bin TL Kredi

Bu zamanlarda yanımızda olanlardan biri de şüphesi bankalar oluyor.Kamu bankaları koronavirüs salgının ekonomik etkilerine karşı alınan önlem ve önemler kapsamında  Ziraat Bankası gereksinim sahiplerine 10 bin TL’lik bir kredi paketi sağlanmasına karar verildi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın duyurdupu bu temel gereksinim kredisi desteği adında olan 10 bin TL’lik kredinin müracaat şartları ile geri ödeme koşulları ile ilgili bir oldukca yurttaş araştırma halletmeye başladılar. Ekonomik sıkıntılara karşı alınan tedbirle beraber kamu bankaları gereksinim sahiplerine maksimum 10 bin TL kredi verecek. Peki Halk Bankası vereceği 10 bin TL’lik krediye kimler başvurabilir? Müracaat şartları nedir ve iyi mi başvurulur? Kredinin geri ödeme koşulları nasıl? 10 bin TL’Lik kredi ile ilgili tüm detaylar yazımızda…

Temel İhtiyaç Desteği Nedir?

Orta ve düşük gelir kapsamında yer edinen kişilerin besin, kira, elektrik, su, doğalgaz faturaları şeklinde ödemelerinin karşılanabilmesi için geliştirilerek bankalar tarafınca sunulan bir kredi uygulamasıdır.

Kimler Başvurabilir?

En önemli sorularda biri de aslında bu kimler başvuru yapabilecek ? 5000 TL veya altında hane aylık geliri olan ve altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler, özgür meslek mensupları ve öteki orta ve düşük gelir grubunda yer alanlar bu krediye müracaat yapabilir.

Kredi Geri Ödemeler Nasıl Yapılır?

– 10 bin lira kredi çekmek isteyenler: İlk 6 ay ödeme yok. Sonrasında 30 ay süresince her ay 376 TL

– 7 bin 500 TL kredi çekmek isteyenler için ilk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay süresince her ay 282 TL

– 5 bin TL kredi çekmek isteyenler için ilk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay süresince her ay 188 TL

Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Halk Banka müracaat yapacak olan müşteriler başvurularını 1 Nisan’dan itibaren gerçekleştirebilirler. Alınan sıhhat tedbirleri kapsamında kredi başvurularının öncelikli olarak bankaların mobil uygulamaları yada web şubeleri vesilesiyle yapılması gerekiyor.Bankalarca müracatları kabul gören vatandaşlar atm’lerden paralarını çekebilecekler.

6 ay geri ödemesiz kredi veren bir diğer banka da Ziraat Banka‘sıdır.Ziraat Bankası 6 Ay Ödemesiz 10 Bin TL Kredi almak isteyen yazımızı okumalarını tavsiye ederim.

6 ay geri ödemesiz kredi veren bir diğer banka da Vakıf Banka‘sıdır.Vakıfbank 6 Ay Ödemesiz 10 Bin TL Kredi almak isteyen yazımızı okumalarını tavsiye ederim.