Ana Sayfa Bankalar Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar

Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar

0
Paylaş
Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar
Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar

Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar

Kredi kartı kullanan kişilerin en büyük avantajlarından bir tanesi de bankaların müşterilerine sunduğu nakit avans imkanıdır. Böylece nakit ihtiyacınızı en kolay şekilde karşılayabilirsiniz. Kredi kartınızın limit tutarı kadar avans hesabını kullanarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Banka şubesine gitmeden paranızı ATM’lerden çekebilirsiniz. Günümüzde her banka müşterilerine nakit avans hesabı özelliğini sunmuştur. Bankadan çektiğiniz nakit avans gelecek dönem ekstrenize yansıtılır. Böylece ödemelerinizi takip edebilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Kredi kartınız var ancak nakite ihtiyacınız mı var? Kredi kartınızı kullanarak nakit avans hesap özelliği kullanarak nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Nakit avans limitinizi arttırabilir ve faizsiz nakit avans çekebilirsiniz. Nakit avanslarınızı taksitler halinde ödeyebilirsiniz.

Nakit avans çeker gibi taksitli nakit avans çekerek istediğiniz ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Avans çekiminde bankaların bazı şartları olabilir. Çekmek istediğiniz nakit avans, minimum çekilecek avans miktarının üstünde olamaz. Nakit avansınızı faizsiz çekmiş olacaksınız. Taksitli nakit avansta banka tarafından belirlenen küçük faiz oranı uygulanır. Nakit avansınızın ödemelerini aksatırsanız banka tarafından faiz uygulanır.

Kredi Kartından Faizsiz Para Çekme

Kredi kartı olan bir kişi istediği alışverişi limiti yettiği kadar yapabilir. Kredi kartı alışveriş dışında paraya ihtiyaç duyduğunuzda avans özelliğe ile nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bankanızın şubesine gitmeden, ATM’lerden nakit avans talebinde bulunabilirsiniz. Başvurunuz kısa sürede onaylanır. Paranızı ATM’lerde alabilirsiniz. Nakit avansınızı 12 ay vade de ödeyebilirsiniz. Bu durumda alışverişlerinizi yapabilir hem de rahatlıkla nakit avansınızın taksitlerini ödemiş olursunuz.

Taksitleri devam eden kredi kartınızı iptal etmek istiyorsanız Taksitleri Devam Eden Kredi Kartını Nasıl İptal Ederiz? adlı yazımızı okumalısınız…

Kredi Kartından Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar

Bankaların bir çoğu kredi kartından faizsiz avans verebiliyor. Banka şubesine gitmeden nakit avansınızı ATM’lerden çekebilirsiniz. Bankaların uygulayacağı faiz oranını takip etmeniz gerekiyor. Çekeceğiniz para ile geri ödenecek parayı görüp ona göre işlem yapmalısınız. Vergi kesintisi ve faiz uygulandığında alınan para ile ödeyeceğiniz parayı değerlendirin. Bankalara itiraz edebilirsiniz ancak vergi ödemesi geri iade edilmez.

taksitli nakit avans çekme
taksitli nakit avans çekme

Halkbank, Garanti Bankası, Denizbank, QNB Finansbank, TEB, Akbank, Ziraat Bankası

Nakit Avans Limiti Arttırma Nasıl Yapılır?

Kredi kartı kullanan bir çok kişi alışveriş yaparak ihtiyaçlarını karşılar. Aynı zamanda kredi kartı kullanan kişi nakit avans çekebilir. Nakit avansın da limitleri bulunur. Limiti arttırabilirsiniz. Nakit avans limiti banka tarafından arttırılmaz. Limit artışı, kredi kartına bağlıdır. Kredi kartınızın limitini arttırırsanız, avans limiti de arttırılmış olur. Kredi kartı notunuz yüksekse rahatlıkla limit artışı yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Nakit Avans Özelliği Açmak için Ne Yapmak Gerekiyor?

Kredi kartları gönderilirken avans kartı da birlikte kapalı zarfta gelir. Türkiye İş Bankası tüketicilerine Maximum kredi kartlarında nakit avans hesabı otomatik açık olarak gönderir. 26 yaşını geçmeyen üniversite öğrencilerine İş Üniversiteli kredi kartında nakit avans özelliği kapalıdır. Bankaya başvuru yapılsa da nakit avans özelliği açılmaz.

Diğer bankalar içinde aynı şey geçerlidir. Kredi kartlarında nakit avans özelliği açıktır ya da nakit avans hesabı için kartta gönderebilir. Hiçbir işlem yapmadan nakit avans hesabını kullanabilirsiniz. Farklı işlem yapıp avans hesabını iptal ederseniz, bankanızın müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz gerekiyor. Avans hesabı kartınız geldi ancak kapalıysa, bankanızın şubesine gitmelisiniz. Ya da bankanızın müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz. En kolay işlem olarak ATM, internet bankacılığı ve mobil bankacılığı kullanarak kredi kartı ya da avans hesabı kartınızı aktif edebilirsiniz.

İş bankası taksitli nakit avans çekme yazımızda bir kaç işlem doğrultusunda nakit avans çekebilirsiniz…