Ana Sayfa Evlilik Kredileri Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Veren Bankalar

0
Paylaş
Evlilik Kredisi Veren Bankalar
Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlenmek isteyen genç bay ve bayanlar bulunuyor. Evlenirken maddi durum yetersiz kalabiliyor. Bu durumda finansal destek alınabilir. Birçok banka finansal destek sağlıyor. Bankalar uygun vade, taksit sayısı ve geri ödeme imkanı tanıyor.

Evlilik kredisi bankalar tarafından evlenecek genç bay ve bayanlara veriliyor. Evlilik kredisi aslında bir ihtiyaç kredisidir. Evlilik kredisi ile ihtiyaç kredisinin farkı uygun faiz oranı ve ödeme planıdır. Birkaç yıl önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından evlenecek çiftlere devlet destekli kredi verileceği konuşuluyordu. Konu hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

Devlet destekli kredinin şartları;

  • Evlenecek çiftlerin 18-24 yaş aralığı olmasında gerekiyordu.
  • Üniversite mezunu olma durumu varsa yaş sınırı 26’ya kadar çıkarılabilecekti.
  • Kredinin geri ödenmesinde geri ödenecek para 1 yıl ertelenebilir, çiftlerin çocukları dünyaya geldiğinde de 1 yıl ek ödeme imkanı talep edebilecekti.

Devlet tarafından bilgi gelmeyince iyi haberi bankalar verdi. Bankalar genç çiftlerin evlenmelerinde finansal destek sağlamak için kredi veriyor. Kredinin verilmesi için yaş sınırı bulunmuyor. Bazı bankalar yaş sınırı koyabiliyor.

Düğün kredisi veren bankalar
Düğün kredisi veren bankalar

Hangi Bankalar Evlilik Kredisi Veriyor?

Bankalar evlilik kredisi vermese bile ihtiyaç kredisi altında finansal destek sağlayabiliyor.

Evlilik kredisi başvurusu için şartlar ve gerekli belgeler
  • Evlilik kredisi almak için bankalar tarafından şartlar ve her kredide olduğu gibi belgeler istiyor. İstenilen belgeler şöyle;
  • Nüfus cüzdanı,
  • Gelir belgesi, maaş bordrosu ya da iş yerinden alınacak olan onaylı maaş yazısı,
  • Serbest meslek çalışanları ve işletme sahipleri için son seneye ait olan vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, noter onaylı imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren, Ticaret Sicil gazetesi onayı

Evlilik kredisi için başvuru yapmak istiyorsanız bankaya giderken bu belgeleri yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Başvuruda evlenecek birinin tek başına başvurması yeterli oluyor. Yüksek tutarda kredi almak istiyorsanız evlenecek çiftlerden kredi notu yüksek olanın başvurması daha iyi olur. Ya da ayrı olarak bağımsız kredi başvurusu yaparak ta yüksek kredi alabilirsiniz. Örneğin kredi başvurularında bir kişi başvurduğunda 20 bin lira, iki kişi başvuru yaparsa 40 bin lira tutarında kredi alabilir.

Diğer bir yazımız olan Düşük faizli ziraat bankası evlilik kredisi adlı yazımızda Ziraat Bankası En uygun evlilik kredisi şartlarını bulabilme imkanınız vardır.

Her bir genç evlenip yuva kurmak ister. Sorumluluk almak zor olsa da çiftler yine de evlenir. Yapılan düğünlerin sayısı çoktur. Evlilik ve düğünlerin yapılmasının da ciddi masrafı var. Ciddi masraflar meydana geldiği için finansal açıdan zorluk çeken çiftlerin bazıları evlenmekten vazgeçebiliyor. Bankalar ve devlet finansal açıdan kredi imkanı yaratarak çeşitli imkan sunuyor.

devlet destekli evlilik kredisi veren bankalar
devlet destekli evlilik kredisi veren bankalar

Evleneceklere Kredi Sağlayan Bankalar

Devlet destekli bankalar ve özel bankalar evlenecek çiftlere kredi imkanı sunuyor. Devlet ve özel bankaların verdikleri kredileri farklı şeylerdir. Devlet destekli evlilik kredisi sadece Ziraat Bankası tarafından veriliyor. Diğer bankalar ihtiyaç kredisi kapsamında veriyor. Tüm özel bankaları kullanarak evlilik kredisi alabilirsiniz. Özel bankalar evlilik kredisini ihtiyaç kredisi kapsamında 10 bin lira limit, 48 ay vade imkanı sunuyor.

ING Bank: Faiz Oranı kişiye göre değişiyor. (kredi  notuna göre) birlikte % 1,09 olacak, aylık ödemeler 281 TL olacaktır. Masraf ise 50 TL alınıyor.

Vakıfbank: %1,20 faiz oranı uygulanarak 290 TL geri ödeme yapılır. 50 TL kredi masrafı uygulanıyor.

Halk Bankası: evlilik ihtiyaçlarınız için çekeceğiniz 10 bin TL krediyi 48 ayda geri ödeme imkanıyla %1,20 faiz oranıyla aylık 290 lira geri ödeme yaparak kredi alabilirsiniz. Kredi masrafı alınmıyor.

QNB Finans bank: özel olarak evlilik kredisi paketi bulunuyor. Bu kredi türü için kredi çekmek istediğinizde % 1,75 faiz oranı uygulanıyor. İhtiyaç kredisi çekmek isterseniz, faiz oranı % 1,26 uygulanır.  Aylık ödemeler 294 TL olarak ödenir. 50 TL kredi masrafı alınıyor.

Türkiye İş Bankası: 10 bin lira 48 ay vadeli kredisinde; %1,29 faiz oranı uygulanarak bu şartlar altında aylık 296 TL ödeme yapılır. ve 50 TL’de kredi masrafı alınıyor.

en uygun evlilik kredisi veren bankalar
en uygun evlilik kredisi veren bankalar

Odeabank: %1,29 faiz oranı uygulanır. Aylık 296 TL geri ödeme yapılır.  50 TL kredi masrafı alınıyor.

Yapı Kredi Bankası: %1,33 faiz oranı uygulanıyor. Aylık 299 TL ödeme yapılıyor. 50 TL kredi masrafı alınıyor.

Enpara.com: dijital bankacılık üzerinden kredi başvurusunda bulunmak istiyorsanız, faiz oranınız % 1,39’dur. Aylık ödemeleriniz 304 TL olacak ve sizden herhangi bir kredi masrafı alınmıyor.

Diğer yazımızda da en uygun evlilik kredisi veren bankaları detaylı bir şekilde anlattık.Okumanızda fayda var…

Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Devlet destekli kredi sadece Ziraat Bankası tarafından verilir. 18 yaşını geçen ve 24 yaşından küçük olan gençler (lisans düzeyinde eğitim alan üniversite öğrencileri için yaş sınırı 26’dır) 10 TL krediyi herhangi bir faiz ödemeden alabiliyorsunuz. Evlendikten sonraki 1 yıl içinde çiftlerin çocuğu olursa kredi ödeme süresini 1 yıl öte atabiliyor. Evlenmeden önce birikim yapmak isteyen çiftler içinde çeyiz imkanı bulunuyor. Çeyiz hesabında devlet tarafından da destek veriliyor.

Gelir belgesiz,kefilsiz iş bankası kredi veriyor.Evlilik kredisi olarak iş bankasından gelir belgesi olmadan kredi alabilirsiniz…