Ana Sayfa Enpara Enpara Sanal Kart Oluşturma ve İptali Nasıl Yapılır?

Enpara Sanal Kart Oluşturma ve İptali Nasıl Yapılır?

0
Paylaş
Enpara Sanal Kart Oluşturma ve İptali Nasıl Yapılır?
Enpara Sanal Kart Oluşturma ve İptali Nasıl Yapılır?

Enpara Sanal Kart Oluşturma ve İptali Nasıl Yapılır?

Enpara kullanan müşterilerin merak ettiği uygulamalardan bir tanesi sanal kart kullanmaktı. Banka tarafından bir türlü uygulamaya alınmayan sanal kart işleme alındı ve banka tarafından kullanıma açıldı. Kredi kartı bulunan her kullanıcı sanal kart oluşturabiliyor.

Enpara Kredi Kartı Olanlar Sanal Kart Oluşturabilir

Türkiye’de dijital bankalar arasında en çok tercih edilen bankalardan biri olan enpara’nın sanal kart çıkarmaması müşteriler ve internet tarafından eleştiriliyordu. Enpara müşterilerin merakla beklediği müjdeyi verdi ve sanal kartı müşterilerine sundu. Talep edilen sanal kart müşteriler tarafından da çok beğenildi.

Enpara Sanal Kart Nedir?

Sanal kart kredi kartına bağlı banka ürünüdür. Yaptığınız alışverişlerde güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Sanal kartın limitini kredi kartınıza bağlı bağlı oranla limitini kendiniz belirleyebilirsiniz.

Sanal Kart Neden Kullanılır?

Yapacağınız alışverişlerde güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Kredi kartınızın bilgilerini vermek istemiyorsanız, sanal kartı kullanabilirsiniz. Limiti siz belirlediğiniz için daha fazla harcamanın önüne geçebilirsiniz.

Enpara’da cebe havale nasıl yapacağınızı öğrenmek için Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz…

Enpara Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Banka müşterileri internet bankacılığı, mobil bankacılık ve müşteri hizmetleri aracılığıyla sanal kart oluşturabilir. İnternet bankacılığı veya mobil bankacılığa giriş yaptıktan sonra kredi kartları bölümünden sanal kart yapacağınız kredi kartı üzerinden işlem yapabilirsiniz. Kredi kartınızın limitine oranla sanal kartın limitini belirleyebilirsiniz. Sanal kartı oluşturmadan önce limit sıfırlama istenebilir. Gün sonunda limiti sıfırlayabilir ya da ekstre kesildikten sonra sıfırlayarak kartı iptal edebilirsiniz.

Enpara Sanal Kartın Avantajları

Limitini belirleyebilir ve ona göre harcama yaparsınız.

Kart limitini istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Zaman belirtmeksizin sanal kartı hemen açabilirsiniz.

Alışveriş işlemi bitti ve kullanmak istemiyorsanız iptal edebilirsiniz.

Güvenmediğiniz iş yeri ve e ticaret sitelerinde kullanabilirsiniz.

Birden fazla sanal kart oluşturamazsınız.

Enpara Sanal Kart Nasıl İptal Edilir?

Sanal kartın oluşturması kolay olduğu gibi iptal etmesi de bir o kadar kolaydır. Birçok banka müşteri kazanma ve güvenlik nedeniyle internet veya mobil bankacılıktan yapılan işlemlerin iptal edilmesine izin vermiyor. Enpara tarafından henüz resmi açıklama yapılmazken, güvenlik gerekçesiyle müşteri hizmetlerini arayarak iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sanal Kart Dışında Güvenli Başka Sistem Bulunuyor Mu?

Enpara sanal kartı müşterilerine sunmuştur. Bankanın sanal kart dışında başka güvenli sistemi bulunmuyor. Sanal kart güvenli ve donanımlı özelliğe sahiptir. İstediğiniz zaman sanal kartı çıkarıp iptal etme şansınız bulunduğunuz için kullanım konforuna sahip oluyorsunuz.

Enpara EFT Saatleri‘ni yazımıdan öğrenebilirsiniz…