Ana Sayfa Enpara Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır

Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır

0
Paylaş
Enpara Cebe Havale Yapma
Enpara Cebe Havale Yapma

Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Enpara 15 Kasım 2017 tarihi itibariyle bir duyuru yayınladı. Yapılan güncellemeyle birlikte cepbank bir diğer anlamıyla cebe havale işlemini kullanılabilir olduğunu açıkladı. Enpara telefon uygulamaları İOS ve Android uygulamalarında da programlarını güncelleyen enpara, cebe havale işlemi için tüm kullanıcılar için aktif hale getirdi.

Cebe Havale Nedir?

En para cebe havale yapmak diğer anlamıyla cepbank elektronik ortamlardan para transferi geçekleştirme anlamına da gelmektedir. Türkiye’de hizmet veren bankalarda cebe havale işleminin yapıldığı görülüyor. Para transfer işlemini gerçekleştirmek için bankanızda internet bankacılığı, para gönderilecek kişinin de bir cep telefonu numarası olması yeterli oluyor. Yapılan havale işlemi için 2 ya da 3 lira işlem ücreti alınır.

Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Mobil uygulama üzerinden işlem yapıyorsanız; para transferi işlemine giriş yapılır. Karşınıza IBAN girme alanı ve cep telefonu ile gönder seçeneği çıkacaktır. Cep telefonu ile gönder seçeneğini seçerek, para göndermek istediğiniz kişinin cep telefonunu girmelisiniz. Gönderilen para çekilmediği takdirde 1 gün içinde çekilmesi gerekiyor. Para çekilmediği takdirde, para gönderen kişinin hesabına geri iade edilir. Enpara’da yapılan işlemde cep telefonu numarası dışında herhangi bilgi girmeye gerek kalmıyor.

Enpara Sanal Kart Oluşturma ve İptali Nasıl Yapılır? adlı yazımızda sanal kart oluşturma ve iptalinden bahsettik.İyi Okumalar

Para havalesi yapılınca karşı tarafa bir SMS kısa mesaj gider. SMS’de referans kodu ya da şifre gider. Parayı çekecek kişi ATM’ye giderek kartsız işlemler aracılığıyla parasını çekebilir. Para 1 gün içinde çekilmezse, parayı gönderen kişiye para iade edilmiş olur.

Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır
Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır

Enpara ile cebe havale işleminde en az 20 TL, en çokta 1.000 TL para gönderebilirsiniz. Gönderilen para ATM’den kartsız işlemlerden çekilebilir. Belirtilen limitlerin üzerinde para gönderme işlemi yapılmaz. Limit üzerinde para göndermek için birinci parçada 1.000 TL ve ikinci parçada da 1.000 TL ekleyerek 2.000 TL gönderebilir.

Yapılan işlemler yeni olduğu için sadece enpara mobil uygulamasında var. Yakın zamanda yapılacak olan güncellemeleri ile birlikte yapılan bu işlemleri internet üzerinden de yapılabilir hale gelecek.

Ayrıca enpara dışında bulunan birçok bankada eft havale ücreti almamaktadır.Eft Havale ücreti almayan bankalar adlı yazımızı okuyarak eft havale işlemlerinizde herhangi bir ücret ödemeksizin para transferi yapabilirsiniz.