Ana Sayfa Krediler En Hızlı Kolay Kredi Veren Bankalar 2018

En Hızlı Kolay Kredi Veren Bankalar 2018

0
Paylaş
en hızlı kolay ihtiyac kredisi 2018

En Hızlı Kolay Kredi Veren Bankalar 2018

Bankadan kredi çekmek bu kadar kolay ve yaygın olmadan önce insanlar paraya ihtiyaç duyduklarında yakın akrabalardan ve arkadaşlardan borç alarak bu ihtiyacı karşılamaktaydı. Şimi ise  bu durum tamamen değişmiş ve insanlar neredeyse borç isteme olayına hiç başvurmamaktadırlar. Fakat bunun en önemli nedeni ise bankaların kolay kredi vermesidir. Bankalar vermiş oldukları kredi kartları sayesinde müşterilerine küçük miktarlarda dolaylı olarak borç vermektedir. Kredi kartlarındaki borç paralar yetmeyince ise yani daha fazla paraya ihtiyacı olanlar için ise kredi seçeneğini sunmaktadırlar. Bankaların sağlamış oldukları kredilerin şartları bankalar arasında farklılık göstermektedir. Bankaların kredi vermek için bazı şartların yerine getirilmesini isterken bazıları ise çok daha kolay bir şekilde kredi verebilmektedir. İnsanlar genelde en kolay kredi veren banka hangisiyse ilk ona yönelmekte ve şartların uyması halinde krediyi bu bankadan almaktadırlar.

en kolay kredi veren banka 2018

Kolay Kredi Veren Banklar Hangi Belgeleri İstiyor?

En kolay kredi veren banka genellikle müşterilerden kefil ya da belge istememektedir. Banka şubesinden yapılacak başvuru ile belli miktarlara kadar kredi insanlara kolay bir şekilde kullandırılmaktadır. Kredi kullanmak isteyen kişiler öncelikle devlet bankalarına yönelmektedir. Bunun en önemli nedeni ise alışkanlıklar olarak gösterilmektedir. Fakat devlet bankaları kredi verirken insanlardan bazı şartlar istemekte ve ancak bunların yerine getirilmesi ile söz konusu krediyi vermektedir. Kısaca Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası müşterilerine kolay kredi vermemektedir. Söz konusu durum dönemsel olarak değişebilmektedir. İnsanların bundan dolayı bu bankalar yerine özel bankalara yönelmesi kredileri daha alabilmesini sağlamaktadır. Akbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası gibi özel bankalar kolay kredi vermektedir.

Kredi vermeden önce bankalar kredi çekecek kişilerin mutlaka durumunu araştırmaktadır. En kolay kredi veren banka dahi bunu yapmakta ve çıkan sonuca göre kredi başvurusu değerlendirilmektedir. İlk olarak bankaların yapmış olduğu işlem findekslerine diğer adıyla kredi notuna bakmaktadır. Kredi çekecek kişilerin kredi notları bankalarla olan ilişkisine göre belirlenmekte olup söz konusu ilişkilerin sorunsuz olması durumunda not iyi seviyeye gelirken ilişkilerin bozuk olması durumunda ise kredi notu olumsuz etkilenmektedir. Kredi notu kişilerin bütün bankalarla olan işlemlerine göre belirlenmektedir. Kullanılan kredilerin zamanında ödenmemesi ya da kredi kartı borçlarının düzensiz ödenmesi gibi durumları notu olumsuz etkilemektedir. Kredi notu belli bir seviyenin altında olan kişilerin kredi kullanmaları çok daha zor olurken belli bir seviyenin üstünde olanların kredi kullanması çok daha kolay olmaktadır. En kolay kredi veren banka, kredi notunun dışında kişinin gelirini de kredi verirken dikkate almaktadır. Kişinin gelir seviyesi ne kadar kredi kullanacağını doğrudan etkilemektedir. Tüm bu değerlendirmeler sonunda kredinin verilip verilmeyeceği belirlenmektedir.

Bütün bankalar olmamakla birlikte birkaç banka kredi için kefil istemektedir.Bazı bankalar ise gelir belgesi olmadan da kredi verebiliyor.Bunlardan bir olan AKBANK gelir belgesiz kredi imkanı sağlamaktadır.20 bin liraya kadar gelir belgesiz kredi vermektedir. SMS ile başvurmak için Kredi yazarak boşluk bırakın, Vatandaşlık Numaranızı yazın, 4425’e göndermeniz yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Finans Eft Saatleri Kaça Kadar 2018 başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.İyi okumalar