Ana Sayfa Bankalar EFT Havale Ücreti Almayan Bankalar

EFT Havale Ücreti Almayan Bankalar

0
Paylaş
Hangi bankalar eft havale ücreti almıyor
Hangi bankalar eft havale ücreti almıyor

EFT Havale Ücreti Almayan Bankalar

Banka şubelerinden ve ATM’lerden işlem yapabilirsiniz. İşlem yapmak istediğiniz banka müşterisi değilseniz, EFT ve havale işlemlerinde ücret ödersiniz. Bankaların birçoğu yapılan işlemlerde EFT ve havale işlemlerinden ücret alır. Mobil bankacılık  ya da internet bankacılığı yaparak EFT ve havale işlemi yapsanız da bankaya ücret ödemekten kaçınamazsınız. Bazı bankalar gelir elde etmek için EFT ya da havale ücreti almıyor. Banka müşteriyseniz EFT ve havale ücreti ödemezsiniz. Bazı bankalar gelirlerinin düşmemesi için banka müşterisi olsanız da olmasanız da EFT ve havale işlemlerinden ücret almıyor.

Bankalar neden EFT ve Havale Ücreti Alır?

Bankalar insanlara kredi imkanı ve birden fazlı bankacılık işlemleri için sizlere kolaylık sağlar. Bankalar ticari bir işletmedir. Banka farklı yönlerden gelir elde eder. Banka sözleşmeniz yok ve hesap özeti alsanız bile sizden ufak bir ücret kesintisi yapılır. Banka ATM’lerini ya da şubelerini kullanarak para alıp ya da gönderiyorsanız, para gönderme işlemi içinde ücret alınır. Bankaların bir çoğu artık yapılan bu işlemler için ücret almıyor. Bu durumda işlem ücreti alınan bankalar artık pek tercih edilmiyor.

EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar

Bir banka müşteriyseniz ve sözleşmeniz varsa, yapacağınız bir çok işlem için para ödemezsiniz. Bu işlemler içinde EFT ve havale işlemleri de yer alıyor. Kredi kartı veya ek kartınız varsa, aidatta ödemezsiniz. Sözleşmeniz bozulmuşsa, tüm işlemleriniz eskisi gibi ödeme yaparsınız. Bu durumu para transferi yaparken fark edebilirsiniz.

Yaptığınız havalenin ne zaman hesaba geçeceğini Havale Ne Zaman Hesaba Geçer? adlı yazımızdan öğrenebilirsiniz…

Enpara

Enpara kurulduğu günden bu zamana kadar para transferi için işlem ücreti almıyor. Ayrıca ek bir ücrette talep etmiyor. Enparayı kullanmak isterseniz,  150 bin lira para transferi yapmanıza izin veriyor. Enpara şubesiz çalışıyor ancak Finansbank’ın altyapısını kullanıyor. Enpara ile Finansbank’ın işlemleri birbirinden ayrıdır. Enpara EFT, havale, kredi kartı aidatı için ücret almıyor. Kredi kartı kullanan müşterilerine para verebiliyor.

Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır? adlı yazımızda detaylı olarak Enpara cebe havale nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz…

EFT ve havale işlemleri için mobil bankacılık, internet bankacılığını kullanarak işlem yapabilirsiniz. Yapılacak banka işlemleri için belli bir çalışma saati vardır. Belirlenen saatlerin dışında işlem yaparsanız para transferiniz bir sonraki gün gerçekleşir.

eft havale ücreti almayan bankalar
eft havale ücreti almayan bankalar

Enpara fırsatları

Finansbank tarafından oluşturulan dijital işlem bankacılığı enparadır. Yapılan işlemlerde ek ücret ödenmiyor. ATM’lerden çekilecek paranın da bir limiti var. Enpara günlük para çekme limitini  7 bin lira olarak belirledi.

Cebe havale nasıl yapacağınızı biliyor musunuz? Cebe Havale Nasıl Yapılır? (Kesin Çözüm) yazımızda anlattık.İyi okumalar…

TEB Bankası

TEB Bankasıyla oluşturulan CepteTeb uygulamasıyla EFT ve havale işlemleri için ek ücret ödemeden yapabilirsiniz. CepteTeb dijital bankacılığın bir şubesidir.

Kuveyt Türk Bankası

Kuveyt Türk Bankası senin bankan sloganıyla hizmet veriyor. Kuveyt Türk Bankası da EFT ve havale işlemleri için ek bir ücret almıyor.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankasında ücret ödemeden EFT ve havale işlemlerinin hizmetin adı Nuvo’dur. Şubesiz bankacılık işlemlerinden faydalanabilirsiniz. EFT ve havale işlemleri için müşterilerinden ücret almaz.

Albaraka Türk Bankası

Katılım bankası olan Albaraka Türk Bankası 1984 yılından bu zamana kadar hizmet veriyor. EFT ve havale ücretlerinden ücret alan Albaraka Türk Bankası, EFT ve havale işlemleri için ücret almıyor.

Türkiye Katılım Bankası

Türkiye Katılım Bankasının 285 şubesi ve 530 ATM’si bulunuyor. EFT ve havale işlemlerinden ücret almıyor.

Birçok banka müşteri potansiyelini arttırmak amacıyla hesap işletim ücreti almazlar.Bu bankaları merak ediyorsanız hesap işletim ücreti almayan bankalar adlı yazımızı kesinlikle okumalısınız.Boşuna hesap işletim ücreti vermenize gerek kalmaz.