Ana Sayfa Görsel Anlatım E-Devlet İkametgâh Belgesi Nasıl Alınır? Resimli Anlatım

E-Devlet İkametgâh Belgesi Nasıl Alınır? Resimli Anlatım

0
Paylaş
e-devlet ikametgah belgesi sorgulama resimli anlatım

E-Devlet İkametgâh Belgesi Nasıl Alınır?

Bu görsel anlatımımızda e-devlet üzerinden ikametgah belgesi nasıl alınır onu anlatacağız.İlk önce https://www.turkiye.gov.tr/adres-degisikligi-bildirimi linkinden e devlet giriş ekranına geleceksiniz.Burada e devlet şifreniz ile giriş yapabileceğiniz gibi mobil imza veya elektronik imza ile giriş yapabilirsiniz.Eğer e devlet şifresi ile giriş yapmak istiyorsanız ptt şubelerinden şifrenizi alabilirsiniz.

E-Devlet şifresi ile ikametgah belgesi nasıl alınır
  • Mobil imza ile giriş yapacak vatandaşlarımız ise T.C kimlik numarası,GSM numarası ve operatörünü seçerek girişi gerçekleştirebilir.Fakat bu işlem operatöre göre farklı ücret tarifesi göstermektedir.
mobil imza ile ikametgah belgesi nasıl alınır
  • Bir diğer e-devletten ikametgah almak isterseniz Elektronik imzayı kullanabilirsiniz.Fakat burada dikkat edilmesi gereken ise e-imza uygulamasını bilgisayarınızın masaüstüne kurmanız gerekmektedir.
elektronik imza ile e devlet ikametgah belgesi nasıl alınır
  • Arama kısmına yerleşim yeri ikametgah yazdığınızda ilk çıkan linke tıklamalısınız.Daha sonra çıkan ekranda “Yukarıdaki bilgilendirme Yazısını okudum “ kutucuğunu seçip  devam et demelisiniz.
e devlet ikametgah belgesi alma
  • Daha sonra tekrar bir ekran gelmektedir.Burada kendiniz için ikametgah belgesi yada eş çocuk içinde ikametgah belgesi alacağınızı seçip “Devam Et” deyin.
e devlet ikametgah belgesi sorgulama
  • En son olarak da kurum yada şahıs kime belgeyi verecekseniz onu seçip sorgula dedikten sonra ikametgah belgenizi alabilirsiniz.
e devlet ikametgah belgesi sorgu ekranı

Bir önceki yazımız olan E-Devlet İkametgâh Belgesi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi okumanızıı tavsiye ederiz.İyi okumalar…