Ana Sayfa Krediler Banka Dışında Kredi Veren Kuruluşlar Ve Şirketler

Banka Dışında Kredi Veren Kuruluşlar Ve Şirketler

0
Paylaş
Banka Dışında Kredi Veren Şirketler
Banka Dışında Kredi Veren Şirketler

Banka Dışında Kredi Veren Kuruluşlar Ve Şirketler

Bankalar ile aralarında hukuki bir sorun olan kişiler veya zor durumda olan kişiler bankalar haricinde nereden kredi çekebilirim diye araştırmalar yapmaktadır. Bizde bu yazımızda banka dışında kredi veren şirketleri ve kuruluşları sizlerle paylaşacağız.

Türkiye’de BDDK (bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu) kayıtlı olan ihtiyaç, konut, otomobil kredisi veren bankalar haricinde, bazı kuruluşlar aracılığıyla kredi vermektedir. BDDK finans kuruluşlarını yedi ayrı şekilde sıralamıştır. Bu şirket ve kuruluşları birlikte inceleyelim.

  1. Finansal Kiralama Şirketleri ( AK Finansal Kiralama, Anadolu Finansal Kiralama vs)
  2. 62 tane yasal faktoring kuruluşu
  3. 14 tane finans şirketi ve finansman kuruluşu holdingler
  4. Yabancı Banka Türkiye Temsilcilikleri
  5. Varlık Yönetim Kuruluşları
  6. Ödeme şirketleri

Bankalar dışında kredi veren yerlerden para çekmek istiyorsanız senet ile kredi veren faktoring şirketlerini kullanabilirsiniz.Belirli senetler karşılığı kredi alma imkanınız vardır.

Bu yazımızda bankalar dışında kredi veren şirketleri, yani 3. ve 4. maddeyi inceleyeceğiz. 3. maddede yer alan herkesin başvuru yaparak kredi alabileceği finansal şirketler bunlardır;

  1. EVKUR, KOÇ FİAT KREDİ, ALJ, HEMENAL, DD
  2. MERCEDES BENZ, KOÇ FİNANSMAN, ORFİN
  3. TEB, VOLKSWAGEN DOĞUŞ, ŞEKER MORTGAGE, TURKCELL, TIRSAN

EVKUR : Evkur mağazalarından yapılan alışverişlerde Evkur müşterilerine tanınan kredi imkanıdır.

KOÇ FİAT KREDİ: Koç firmasının önderliğinde sıfır kilometre fiat otomobil alımlarında finansman imkanı sağlamaktadır.

HEMEN AL İLE KREDİ :  Senet imzalamak istemeyen ve kredi kartında yeterli limit olmayan müşterilerine anlaşmalı mağazalardan çabucak kredi imkanı sağlanmaktadır. Detaylı ve gerekli bilgi için; 0850 222 04 15 numaralı telefon bilgi alabilirsiniz.

ALJ FİNANSMAN: Sıfır kilometre vasıta alımlarında hizmet vermektedir. Örneğin Hyundai firmasından sıfır otomobil alıp kredi çekmek istediğinizde sizi bu kuruluşa yönlendirir.

DD FİNANSMAN ŞİRKETİ: Bu şirketten ev kredisi çekenler, yatırım için veya çektiği ev kredisini taşımak isteyenler için uygundur.

MERCEDES BENZ ŞİRKETİ : Otomobil, kamyon, otobüs ne almak isterseniz ! Krediye gereksinim duyduğunuz anda paranız cebenizde ! Ayrıca şirket sigorta hizmeti de vermektedir.

Kredi notunuzun düşük olmasından dolayı kredi çekememe durumunuz varsa kredi notuna bakmadan kredi veren bankalardan kredi alabilmeniz mümkündür.Yazımızda nasıl kredi alabileceğiniz konusunda detaylı bilgi verilmiştir.

KOÇ FİNANSMAN: Bu şirket, otomobilini değiştirmek isteyenler için sahibinden.com sitesinden satın almak istediği otomobili seçip hemen o site üzerinden kredi başvurusunu yapmalıdır. Yeterli ve gerekli bilgi almak için firma iletişim numarası ; 0216 556 35 00’ dır.

Bankalar dışında kredi veren kuruluşlar
Bankalar dışında kredi veren kuruluşlar

ORFİN ŞİRKETİ : Bu şirkette koç fiat, alj finansman ve mercedes benz firmaları gibi otomobil almak isteyen kişilere kredi imkanı sunmaktadır. Datca ve Renault markasının arabalarını almak isteyen kişilere sunulan kredidir.

TEB FİNANS ŞİRKETİ: Şirket bilhassa otomobil almak isteyen müşterilerine çabucak finans hizmeti sunmaktadır.

VOLKSWAGEN DOĞUŞ ŞİRKETİ: Kuruluş müşterilerine kredi ve sigorta hizmeti sunmaktadır. Seat marka otomobil almak isteyenler için ise ayrıca bir paketi vardır.

ŞEKER MORTGAGE: Yeni ev almak isteyen müşterilerine en uzun vade de konut kredisi veren Şeker Mortgage 30 sene vadeli krediler vermektedir.

TURKCELL ŞİRKETİ : Turkcell mağazalarından alacağınız cep telefonları için sağlanan kredi imkanıdır. Cep telefonu alabilmek için artık sadece bankalara başvuru yapmak gerekmiyor !

TIRSAN ŞİRKETİ: Satın almak istediğiniz aracı bulduktan sonra Tırsan Finans şubelerine başvurarak ödeme planınızı belirleyiniz ve daha sonrasında işleminiz onaylanıp hayalini kuruduğunuz araca sahip olabilirsiniz.

  1. maddemizde yer verdiğimiz BDDK kayıtlı olan kredi olanağı sağlayan 2 kuruluş ise şunlardır;

Koç Finans Hizmetleri A.Ş. ve REB holding A.Ş. ‘ dir

Bankalar dışında senet ile birçok yerden nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.Düşük sicile senetle para veren yerlerden para alabilmeniz mümkündür.Yazımızda hangi yerlerden para sıkıntınızı giderebileceğinizi anlattık.Yararlı olması dileğiyle…