Ana Sayfa Kredi Kartları 18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

0
Paylaş
18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?
18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

18 yaş altına kredi kartı veren bankalar, bilhassa anne babalar tarafınca sık sık tercih edilen uygulamalardan birisi. Aileler, çocuklarını okula gönderirken yada nakit para vermek istemedikleri zamanlarda kredi yada banka kartları ile hem harcamalarını denetim altında tutuyor, hem de evlatlarının yapmış olduğu alışverişleri takip edebiliyor. Bir çok banka, 18 yaş altındakilere kredi kartı imkanı sunmuyor olsa da, aileler ön ödemeli kredi kartları yada kendi kartlarına bağlı ek kredi kartlarını evlatlarının kullanımına sunabiliyor. Bildiğiniz suretiyle, kredi kartları artık hayatımızın bir parçası. Her yerde geçiyor olması da etken olarak kullanmamızdaki en büyük etkilerden birisi. Bilhassa de çocuklarına nakit para vermek istemeyen aileler, 18 yaş altı kredi kartı veren bankalar ile emek harcayarak çocuklarına kredi kartı alabiliyor.

18 yaşın altındakilere kredi kartı veren bankalar;

Ziraat Bankası
Akbank
Türkiye İş Bankası
QNB Finansbank
Güvence BBVA
18 Yaşından Küçük Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar Var Mı?
Kredi kartı başvurunun kabul edilmesi için, müracaat icra eden kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Eğer yaşınız 18 den küçükse kart almak istemeniz halinde kişilerin anne ve babaları ile banka şubesine giderek kredi kartı başvurusu yapmaları mümkündür. 18 yaşını doldurmayan kişilerin cezai ehliyeti bulunmadığı için tek başlarına yaptıkları başvurular kabul edilmese de, ebeveynlerin bankaya gelmiş olarak onay verdiğini belirtmesi ile kişinin kredi kartı başvurusu kabul edilmektedir.

Elbet çocuğun gidip müracaat evraklarını tamamlamış olması, başvurunun gerçekleştiği anlamını da taşımıyor. Aile ne süre onay verirse, o süre müracaat aşamaları işlemeye başlıyor. Aksi durumlarda evraklar tamamlanmış olsa bile, ailenin imzası olmadan kesinlikle müracaat tamamlanmıyor. Bu işlemleri de bilhassa 18 yaşın altındakilere kart hizmeti veren bankalar ile yapmanız, onay şansınızı daha da arttıracaktır.

Aynı Gün İçerisinde Kredi Kartı Veren Bankalar

18 Yaş Altındakilere Ek Kart Alabilirsiniz!

Azca malum yöntemlerden birisi de ek kart çıkartma durumudur. Herhangi bir bankadan kullandığınız kredi kartınız var ise, banka ile görüşerek ailenizden birisi adına ek kart çıkarabilirsiniz. Çıkaracağınız ek kartın limitini kendiniz ayarlayabileceğiniz şeklinde, web bankacılığı üstünden de takibini kolaylıkla yapabileceksiniz. Böylece hem müracaat işlemleri ile uğraşmayacak, hem de süratli bir halde netice alabileceksiniz.

18 Yaş Altı Kart Başvurusu Iyi mi Yapılır?
18 yaş altındaki kişilerin kredi kartı başvurusu yapabilmeleri için ilk olarak banka hesabının olması gerekmektedir. Banka hesabı asla olmayan kişiler, kredi kartı başvurusu yapması imkansız. Banka hesabı açmak için 18 yaşlarının altındaki kişilerin anne ve babaları ile beraber bir banka şubesine gitmesi ve velilerinin yetkisi ile hesap açtırması gerekir. Burada mühim olan nokta hem banka hesabı hem de kredi kartı başvurularında anne ve babanın birlikte gitmesi gerektiğidir. Zira hukuken anne ve babanın ayrı ayrı rızası alınmadan müracaat yapılamaz.
Eğer anne ve baba banka gelme durumu yoksa , noterden onaylı rızalarının bulunduğunu belirten bir belge alınarak da müracaat işlemi tamamlanabilir. Oluşturulan banka hesabının peşinden gene velilerin onayı ile kredi kartı başvurusu yapılabilir. Burada kredi kartının ödemelerinden ve öteki tüm işlemlerinden veli görevli olacaktır.

18 yaşından küçüklere banka hesabı açılır mı?

18 Yaş Altına Kredi Kartı Veren Bankalar
Neredeyse tüm bankalar, kişilerin gereksinimlerine nazaran değişik değişik kredi kartı seçenekleri sunabiliyor. Bankaya kredi çekmek için gittiğinizde size hangi sebepten dolayı kredi çekeceğinizi soracaklardır.Harcamalarınıza en uygun kredi kartını böylece almış olacaksınız.Bankaların yoğun kullanılan kartlarından biri de genç kartlar.

İş Bankası 18 Yaşın Altındakilere Kredi Kartı

Öğrenciler tarafınca yoğun bir halde tercih edilen ve Maximum özelliği bulunan kartlardan birisi de İş Bankası -18 isminde kredi kartı. Maximum özelliği olması sebebiyle de hem harcamalarınızda puan kazanıyor, hem de ilave kampanyalar yardımıyla indirimlerden faydalanıyorsunuz. İnternet bankacılığını kullanma şansınız da mevcut.

İş Bankası -18 Genç Kart Özellikleri

Kredi kartına tanımlanan meblağ kadar işlem yapılabilir ve takip edilir
Nakit çekim hususi durumunu etken edebilir, istediğiniz süre kısıtlayabilirsiniz
Maxipuan kazanabilir ve harcayabilirsiniz
Isterseniz hesaplarınız arası para transferi yapabilirsiniz
Tüm limiti istediğiniz şeklinde denetim edebilirsiniz
Kişiye özeldir ve üstünde isim yazar

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Akbank Exi26 Kredi Kartı

Exi26 kartı ile Akbank 16 ila 26 yaş aralığındaki kişilere kredi kartı imkanı sunmaktadır. Bu kredi kartına 18 yaşlarının üzerindekiler kendileri müracaat yapabiliyorken 16-18 yaş aralığındaki kişilerin ailesi ile müracaat yapması gerekir.

Müracaat onaylanan kişiler, exi26 ile Akbank’ın sunmuş olduğu avantajlardan faydalanabilir. Havale tutarının olmadığı bu kartta taksitli ödeme seçenekleri şeklinde birçok avantaj bulunmaktadır.

Türkiye Halk Bankası 18 Yaş Altı Kredi Kartı
Halk Bankası’nın ürünlerinden olan Bank24Jet yardımıyla yaşınız 18’in altında olsa dahi, ebeveyn nezaretinde kredi kartı başvurusu yapabiliyorsunuz. Kartın özelliklerinden birisi de ön ödemeli kart olması. Anne babalar olarak, kredi kartlarına belirleyeceğiniz tutarları yatırarak, çocuklarınızın harcanması, yatırdığınız tutarın dışına çıkmamasını da sağlayabilirsiniz.

Güvence BBVA 18 Yaşın Altındakilere Kredi Kartı

Güvence BBVA, alan kişi memnuniyetini en oldukca önemseyen bankalardan biridir. Bu sebeple değişik kart seçenekleri ile müşterilerinin gereksinimlerini karşılamaya iş koşturmacasındadır. Güvence 18 yaş altı kredi kartı başvurusu yapabilmek için Güvence Bankası’nda bir vadesiz hesaba haiz olmanız gerekir. 18 yaş altı kişiler anne ve babası ile Güvence şubelerine giderek vadesiz hesap açtırabilir, peşinden kredi kartı başvurusu yapabilir.

Kredi kartı başvurusunun onaylanmaması durumunda anne yada babanın mevcut Güvence kredi kartı üstünden ek kart çıkararak kredi kartı sahibi olunabilir. Ek kart başvurusu, şubelerden, alan kişi hizmetlerinden, web sitesi yada mobil bankacılık kanallarından yapılabilir.

18 Yaşından Küçükler Kredi Çekebilir Mi?

Bu şekilde bir durum kesinlikle söz mevzusu değildir. Şahıs 18 yaşını doldurmadan bankaların kredili ürünlerini kullanma ihtimali yoktur. Yazımızda bahsettiğimiz kredi kartı ise bir tek ebeveyn kontrolünde alınabileceği şeklinde, tek başına müracaat dahi yapılamaz.

Ek Kart ile Kredi Kartı Sahibi Olma

18 yaşlarının altında olan ve herhangi bir bankadan kredi kartı alamayan kişiler, ailelerinin üstüne kayıtlı olan kredi kartlarının ek kart özellikleri ile kredi kartı sahibi olabilirler. Neredeyse her banka, kredi kartlarına ek kart özelliği sunmaktadır. Ailenin banka şubesine giderek evlatlarının adına ek kart çıkarması ile 18 yaş altı kart kullanımı sağlanabilir. Bu şekilde çıkarılan kartın tüm ödeme sorumluluğu ek kartın bağlı olduğu kartın aslolan sahibine aittir.

Ek kart başvurusu, bankaya ilişkin şubelerden, web bankacılığından yada mobil bankacılık üstünden yapılabilir.

Yapı Kredi Word Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?