Ana Sayfa Finans Vergiler Trafik Cezaları ve Sigorta Primlerine Af

Vergiler Trafik Cezaları ve Sigorta Primlerine Af

0
Paylaş
Vergiler Trafik Cezaları ve Sigorta Primlerine Af
Vergiler Trafik Cezaları ve Sigorta Primlerine Af

Vergiler Trafik Cezaları ve Sigorta Primlerine Af

Bir birey olarak trafik cezası, vergi ve sigorta prim ücretleri ödüyoruz. Bu ücretleri ödeyen ve ödemeyen vatandaşlar oluyor. Ödenmediği taktirde idari yaptırım kararı alınabiliyor. Buradan anlaşılacağı gibi bu ücretleri ödemediğiniz taktirde cezalı şekilde ödemiş oluyorsunuz. Devlet tarafından af çıkarılabiliyor. Bu durumda yüksek faizle birlikte daha fazla para ödeyeceğinize, uygun olarak ödeme yapmış olacaksınız.

TBMM’de trafik cezaları, vergiler ve sigorta primleri için çıkarılan kanunlarla birlikte af çıkarılmış olunacak. Çıkarılan afların kısa sürede yasalaşması bekleniyor. Hangi cezalar için af çıkacak? Ne kadar ödeme yapacaksınız? Tüm ayrıntılar konumuzun devamında yer alıyor.

Başbakan Binali Yıldırım müjdeyi açıkladı. Vergi barışı altında tepeden tırnağa af geliyor. Vergi barışı kapsamında;

* Trafik Cezaları
* Vergi Borçları

* Nüfus Müdürlüklerinden Kesilen İdari yaptırımlar
* Karayolu Taşıma Kanuna Göre Kesilmiş Cezalar
* Askerlik Para Cezaları
* Köprü, Otoyol kaçak geçişleri
* RTÜK tarafından kesilen cezalar

Vergi Cezaları ve Sigorta Pirim Alacakları

Vergi cezaları ile sigorta prim alacaklarında faydalanacak en büyük kesim iş dünyasında gerçekleşecek. Bu sayede vergiler, sigorta primleri, kurum ve kuruluş borçları yeniden yapılandırılmasıyla birlikte işverenler ekonomik açıdan rahatlamış olacak.

vergi borcuna af
vergi borcuna af

Trafik Cezaları Yeniden Düzenlenecek

Vatandaşlara yazılan trafik cezaları ile karayolu taşımacılığı tarafından kesilen cezalar için yeniden düzenleme yapılacak. Cezası bulunan ve bulunmayan herkes bu aftan yararlanacak. Vatandaşın yapacağı tek şey; araçları için plaka ve vergi numaralarıyla birlikte sorgulama yapması gerekiyor. Trafik cezası sorgulamak için GİB’in sayfasını ziyaret etmeniz gerekecek. Aftan yararlanmak için 31 Mayıs 2018 tarihine kadar işlem yapmanız gerekiyor. Bu af ile birlikte son 5 yıla ait bütün borçlarını yapılandırabilir.

Gelir belgesiz kredi veren bankalardan kredi alacak mevcut borcunuzu kolayca ödeyebilirsiniz.Üstelik gelir belgesi veya kefil bulmanıza gerek yok.Detaylar yazımızda…

Peşin Öde İndirimlerden Faydalan

Borçlarınız için yapılandırma yapabiliyorsunuz. Peşin ödeme yaptığınızda indirimlerden faydalanabileceksiniz. Temmuz 2018 tarihine kadar başvuru yapanlar için 36 ay gibi sürede borcunu ödeme imkanı sunulacak. Peşin ödemede faizlerin %90’ı ödenmediği gibi %10’u için yapılan ödemeyle birlikte borcunuz kapanmış olacak.

Hangi Borçlar Tamamen Silinecek

Geçmiş dönemde emekli olduktan sonra tekrar çalışan emekli vatandaş için %15 destek primi ödediğini biliyoruz. Bu söylediğimiz prim ödeme yükümlülüğü kaldırıldı. Önceki dönem borcu bulunan emekli vatandaşlar hala var. Yeni düzenleme ile birlikte emeklilerin geçmişten gelen prim borçları tamamen silineceğini söyleyebiliriz.

trafik cezalarına af
trafik cezalarına af
BAĞ-KUR Borçları

SGK’ya BAĞ-KUR’a prim borcu olan esnaf sağlık hizmetinden yararlanamıyor. Hastalık olduğu için bu haktan mahrum kalan esnaf için bir fırsat gelmiş oluyor.

Yaşlı Aylığı 500 TL Olacak

65 yaşını geçmiş herhangi bir geliri olmayan kişi yaşlı aylığı alıyor. 2022 sayılı kanuna göre ödenen yaşlılık aylığı 266 TL ödeniyordu. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca alınan başvurular neticesinde bağlanan ve üç ayda bir olarak ödenen 266 TL’lik maaş 500 TL’ye çıkarıldı. Bu vatandaşlarımıza yapılan yardım artık 500 TL olacak ve yaşlı aylığı alan vatandaşlar üç ayda bir 1.500 Lira maaş almaya başlayacaklar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin