Ana Sayfa Krediler Kredi Dosya Masrafını Geri Alma

Kredi Dosya Masrafını Geri Alma

0
Paylaş
Kredi Dosya Masrafını Geri Alma
Kredi Dosya Masrafını Geri Alma

Kredi Dosya Masrafını Geri Alma

Bilindiği gibi bankalardan kredi çekerken müşteriler kredi dosya masrafı, ekspertiz ücreti, komisyon gibi ücretleri o an ödemeseler de sonra mutlaka kısa bir süre içinde bankaya ödemek zorundaydılar. Kredi çeken insanların vermek zorunda olduğu bir ücret olan dosya masrafı ücreti birçok insanın canını sıkan bir ücret durumundaydı. İnsanlar maddi durumlarında yaşadıkları sıkıntılar ya da belirli bir toplu para ihtiyacını gidermek için kredi çekme istekleri üzerine bankalar tarafından önlerine konulan dosya masrafı gibi bir tutar karşısında istemsiz bir şekilde de olsa ödeme yapmak durumunda kalmaktaydılar. Fakat günümüzde dosya masrafları için harcanmış paraları toplu bir şekilde geri almak mümkün hale gelmiş olmaktadır. Kişiler belirli bir tarihten sonra çektikleri kredilere harcadıkları masrafları geri alma şansını ellerinde bulundurmaktadırlar. Bu şansı elinde bulunduran müşteriler en kısa sürede bu durumdan yararlanmak istemektedirler.

Dosya Masraflarının İadesi Nasıl Alınır?

Dosya masraflarının iadesi yapılmaya başlanıldığından itibaren bütün müşteriler bankalara akın ederek masraf iadelerini talep etmektedirler. Bununla birlikte bankalarda büyük bir para geri dönüşü oluşmaktadır. Dosya masraflarının iadesi her ne kadar insanlar için olumlu bir durum oluştursa da bankalar için durum hiçte böyle değildir. Hal böyle olunca telefon ile birlikte bankayı arayarak dosya masraflarının iadesi konusunda olumlu bir yanıt almak oldukça zordur. Bu yüzden iade almak isteyen kişiler ilk olarak banka şubesi ile görüşmelidirler.

Kredi Dosya Masrafı Geri Alma Süresi

Türk  Hakem Heyetine yapmış olduğunuz kredi dosya masrafını geri alma başvurunuz 3 ay gibi bir süre zarfına kadar sonuçlanmamaktadır.Aynı zamanda bu durum Tüketici Mahkemeleri için geçerli olmaktadır.Yoğunluklarına göre bu süre değişmektedir.

Kredi dosya masrafınızı geri almak için bir avukat tutmak isterseniz birçok avukat işlemler için sizden para talep etmemektedir.Başvuru sonucunun açıklanmasının ardından alacaklarını karşı taraftan almaktadır.İşlemlerin daha hızlı bir şekilde olmasını istemeniz halinde böyle bir avukat tutmanızda yarar vardır.

Bir sonraki kredi çekme işleminizde Dosya Masrafı Almayan Bankalardan kredi çekerseniz dosya masrafı ödemeden kredi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin