Ana Sayfa İş Bankası İş Bankası Kartsız Para Çekme

İş Bankası Kartsız Para Çekme

0
Paylaş
İş Bankasından Kartsız Para Çekme

İş Bankası Kartsız Para Çekme

Türkiye’de teknoloji gelişiyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yapılan banka işlemleri de kolaylaştı. Türkiye’de bankamatik cihazları İş Bankası tarafından tanıtılmaya başlandığını unutmayalım. İş Bankası müşterisi olmasınız da İş Bankası ATM’lerinden para yatırabilir ya da para da çekebilirsiniz. Kartsız para çekmenin farklı yöntemleri bulunuyor. QR kod ile para çekme, mobil imza ile para çekme, cep anahtar ile para çekme ve biyokimlik ile para çekme işlemi yapabilirsiniz.

QR Kod ile Para Nasıl Çekilir

İş bankasından QR kod ile para çekme işlemi yapabilirsiniz. QR kod ile para çekmeden önce cep telofonunuzda İşcep uygulamasının yüklü olması gerekiyor. İşcep uygulamasına giriş yaptıktan sonra menüden para çekme seçeneği seçilir. Paranın çekileceği hesap ve miktar girilir, devam tuşuna basılır. Telefonunuzun kamerası açılır. ATM’den 9 tuşuna basmanız gerekiyor. Ekranda QR kodu çıkar, telefonunuzun kamerasına okutunuz. İşlem onaylandıktan sonra paranızı çekmiş olacaksınız.

Bluetooth İle Para Nasıl Çekilir

İş bankasından Bluetooth ile para çekme işlemi yapabilirsiniz. Telefonunuzda iş cep uygulaması yüklü olması gerekiyor. ATM’den para çekme sekmesine basın. Bluetooth ile para çekme seçeneğine basın. Çekilecek paranın miktarı ve hesabı seçmeniz gerekiyor. Telefonunuzun bluetoothun açılı olduğunu kontrol edin. Telefonunuzu ATM’ye yaklaştırın ve para çekme işlemini tamamlamanız gerekiyor.

iş bankasından kartsız para nasıl çekilir
iş bankasından kartsız para nasıl çekilir

Biyokimlik ile Para Nasıl Çekilir

İş bankasından biyokimlik ile para çekme işlemi yapabilirsiniz. Parmak izinin iş bankası sisteminde kayıtlı olması gerekiyor. İş Bankası şubesine giderek parmak izi bilgilerinizi vermeniz gerekiyor. ATM’den para çekme seçeneğinden, biyokimlik ile para çekme seçeneğine basarak parmak izinizi okutarak para çekme işlemini tamamlayabilirsiniz.

TC kimlik ile bankadan kolayca para çekebileceğinizi söylesek yanlış duymuş olmazsınız.Sadece yanınızda T.C kimlik numarası ile bankadan para çekebilirsiniz.Detaylar yazımızda…

Cep Anahtar ile Para Nasıl Çekilir

İş bankasından cep anahtar ile para çekme işlemi yapabilirsiniz. Cep telefonunuzdan İş cep uygulaması yüklü olması gerekiyor. İş cep uygulamasını açın, cep anahtar şifresi üretmeniz gerekiyor. Cep anahtar sembolüne basın, şifre giriş ekranı açılır. Şifrenizi girin. 8 haneli cep anahtar şifresi üretilmiş olacaktır. Üretilen bu şifrenin kullanılması için 2 dakika süresi vardır. ATM’den kartsız işlem tuşuna basın. Para çekme sekmesine basın. Cep anahtar ile para çekme sekmesine basın. Cep anahtar kodunuzu girmeniz gerekiyor. 8 haneli cep anahtar şifrenizi girdikten sonra, para çekme işlemi tamamlanmış olur.

Ziraat Bankasının kartı varsa kartsız işlem yaparak kolayca para çekebilirsiniz.Yazımızda Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme anlatılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin