Ana Sayfa Bankalar Hafta Sonu EFT Yapılır Mı?

Hafta Sonu EFT Yapılır Mı?

0
Paylaş
Hafta Sonu EFT Yapılır Mı?
Hafta Sonu EFT Yapılır Mı?

Hafta Sonu EFT Yapılır Mı?

İnsanların teknolojiden hızlı bir şekilde yararlanması sonucunda teknoloji insanlara nefes gibi lazım olur hale geldi. Teknolojinin bu denli gelişmesi sonucunda neredeyse bütün işlemlerini internet üzerinden gerçekleştiren insanlar bankacılık işlemlerini de internet üzerinden İnternet Bankacılığı adı altında gerçekleştirmeye başladı. İnternet üzerinden yapılan işlemler sonucunda para transferleri de kolay bir hal aldı.

Havale ile birlikte EFT gibi işlemler artık insanların bir tık uzağında bulunur hale geldi. Bununla birlikte insanlar istedikleri saniye istedikleri işlemleri yapabilecek pozisyonlarda bulunmaya başladı. EFT ile birlikte istedikleri zaman para transferi yapan kişiler eğer bu zamanı hafta sonuna ya da tatil bir güne denk getirirlerse EFT işlemleri bir sonraki mesai saatini beklemek üzere durdurulur. EFT ile para transferi ücretsiz olmasına rağmen bu gibi durumlarda pek tercih edilmemektedir. İşi acele olan kişiler hafta sonu EFT ile para gönderebilmelerine rağmen para karşı tarafın hesabına ancak Pazartesi günü mesai saatinin başlaması ile birlikte geçmektedir.

Yapılan EFT Karşı Tarafın Hesabına En Geç Hangi Gün Geçer?

Bankaların müşterilerinin çok olması nedeniyle EFT ve Havale gibi işlemler birçok insan tarafından yapılmaktadır. Bu gibi sebeplerle eğer kişi EFT işlemini Cuma günü mesai saatleri dışında ya da hafta sonu gerçekleştirmişse işlem Pazartesi günü mesai saati başlangıcına kadar beklemek zorundadır. Bunun sonucunda Pazartesi günü bankaların EFT işlemlerinde sıkışma meydana gelir ve işlem sırasına göre EFT’ler iletilmeye başlar. Gerçekleştirilen EFT’ler aksi bir durum olmadığı sürece en geç Pazartesi günü mesai bitimine kadar karşı tarafın hesabına aktarılır.

haftasonu eft ne zaman geçer
haftasonu eft ne zaman geçer

Bütün bankalar resmi tatillerin haricinde hafta için sabah 08.00-09.15 saatleri arasında başlayıp akşam 16:00 – 17:45 saatleri arasında eft işlemi yapılabilmektedir.Eğer eft saatleri dışında para transferi yapmanız halinde transfer yapılan para ertesi gün mesai saatleri içinde hesaba yatmış olacaktır.Aslında haftasonu eft yapılır mı sorusunun cevabı da budur.Cuma akşamı mesai saatleri sonrasında cumartesi ve Pazar günleri eft yapıldığında bazı bankalar müşterilerinin bu işlemini ATM,telefon bankacılığı üzerinden kabul etmiş olsalarda Pazartesi günü EFT saatine kadar parayı bekletmektedirler.

Eft ücreti vermek istemiyor musunuz? O zaman eft havale ücreti almayan bankalarla çalışsanız iyi olur.Peki EFT Havale ücreti almayan bankalar hangileri.Detaylar yazımızda…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin